Na Veľkej lúke rátajú s 6590 obyvateľmi

7.4.2011
0
Páčil sa vám článok?

Dúbravská miestna samospráva pokračuje v plánoch zástavby lokality známej ako Veľká lúka. Nedávno o tom mali možnosť diskutovať obyvatelia mestskej časti aj so starostom Dúbravky.

Dotknuté územie je na ploche 99,43 hektára a ráta s 6590 ľuďmi aj s nutnou výstavbou 4000 parkovacích miest, z toho asi 70 percent pod zemou. Individuálna bytová zástavba by mala zasiahnuť asi 40 percent územia a malopodlažné bytové domy 15 percent územia. Potrebná je tu aj jedna základná škola, štyri materské školy a jedna poliklinika.

Územie bývalého závodu Technické sklo by sa malo zmeniť na výrobné a nevýrobné služby a sklady.

Územie archeologickej lokality Villa Rustika chce zámer riešiť urbanistickým začlenením pamiatky do organizmu zóny. Ráta sa s vybudovaním námestia okolo pamiatky a sústredením zariadenia kultúry, napríklad múzea archeologických artefaktov, do jej blízkosti. Na rekreáciu majú slúžiť športové objekty v blízkosti jazera a cyklotrasa napojená na dúbravskú radiálu a Moravskú cyklotrasu.

(brn, rob)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.