Petržalské korzo chcú dokončiť už túto jar

2.10.2006
Páčil sa vám článok?

Korzo v bratislavskej mestskej časti Petržalka, ktorého súčasťou je aj podchod pri železničnej stanici a lávka ponad diaľnicu a Einsteinovu ulicu, by malo byť hotové najneskôr v máji tohto roku.

Uviedla to tlačová tajomníčka petržalského starostu Milka Podmajerská. Ide o pešiu zónu, ktorá bude viesť od petržalskej železničnej stanice až k Dunaju, kde sa bude napájať na Nový most. Náklady na výstavbu by mali dosiahnuť približne sto miliónov korún, pričom tri štvrtiny tejto sumy pokryje petržalská samospráva prostriedkami z fondov Európskej únie. Cieľom projektu je vybudovať komunikáciu, po ktorej bude možné pešo či na bicykli prejsť od Nového mosta až po železničnú stanicu bez zbytočných prekážok, priechodov či križovatiek. Budú tam upravené chodníky, cyklotrasy, zeleň, na Nobelovom a Daliborovom námestí vyrastú oddychové zóny. Na korzo chcú inštalovať aj tematické umelecké diela, ktoré budú vyjadrovať napríklad územnú spojitosť Slovenska, Rakúska a Maďarska.

Ďalším projektom petržalského miestneho úradu je revitalizácia Veľkého Draždiaka. „Urbanistická štúdia, ktorá udáva možnosti využitia areálu, je už vypracovaná a v priebehu prvého štvrťroku tohto roku ju budú pripomienkovať dotknuté inštitúcie a orgány, ako aj verejnosť,“ informoval petržalský starosta Vladimír Bajan.

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.