• Výstavba
  • 10.06.2009 15:53

Cez leto chcú sprístupniť promenádu

0 0

Výstavba protipovodňovej hrádze v starej časti mesta pokračuje pomalšie, ako sa predpokladalo. Do hry vstúpilo niekoľko okolností - jednou z nich sú aj nepredvídateľné komplikácie pri výkopových prácach.

Podľa našich informácií mešká výstavba protipovodňového múrika v Starom Meste zatiaľ asi mesiac. Príčinou sú problémy, ktoré vznikli najmä pri prekládke inžinierskych sietí. Napríklad pri výkopových prácach pri Novom moste odhalili robotníci tečúce vodovodné siete, ktoré museli okamžite opraviť. Podľa vodohospodárov sa však začali terénne úpravy po osadení nového múrika, napríklad pri strojníckej priemyslovke na Fajnorovom nábreží. Aj tam stavbu zabrzdila komplikovaná prekládka elektrického vedenia.

Vodohospodári tvrdia, že práce na výstavbe protipovodňových múrov by mali byť hotové do konca tohto roka. Počas prázdnin chcú na dva mesiace prerušiť výstavbu v Starom Meste, aby umožnili normálnu promenádu na nábreží a aby neblokovali toto miesto v čase, ktorý je z hľadiska turizmu najfrekventovanejší.

Terén by sa mal dočasne upraviť tak, aby bol prístupný pre peších. Až neskôr dôjde k dokončeniu prvkov ochrany v okolí osobného prístavu a pred Propelerom. Vodohospodári sa v tejto súvislosti neobávajú, že by mohlo dôjsť v prípade zdvihnutia Dunaja k vyliatiu vody. Tvrdia, že protipovodňový stav je už lepší, ako bol a dočasnými opatreniami vedia zaistiť bezpečnosť pred prípadnou povodňou.

Výstavba protipovodňovej hrádze vraj významnejšie nenarušila život v prístave a ukotvovanie lodí. Jediná vážnejšia sťažnosť bola zo strany botela ktorý žiadal náhradu ušlého zisku. Nie každému sa ďalej páčilo, že načas neurobili vstupy na lode a napojenie na inžinierske siete. Podľa vodohospodárov výstavba na nábreží nemá vplyv na lode, ktoré zastavujú a kotvia v hlavnom meste.

(rob)

Novú promenádu po dokončení protipovodňovej hrádze už nebude špatiť integračný kopček.
FOTO - Oto Limpus

Cez leto chcú sprístupniť promenádu


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.