Investor vyrúbal lesík na Krasovského ulici

30.3.2008
0
Páčil sa vám článok?

Tri dni pred začatím vegetačného obdobia, lesík na Krasovského ulici pri Sade Janka Kráľa vyrúbala rakúska investorská spoločnosť International Property Development.

Občania, ktorí pod petíciu zozbierali 14 000 podpisov, sa o výrube dozvedeli až po začatí výrubu. Petičný výbor napriek písomnému aj ústnemu upovedomeniu pracovníkov stavebného úradu, že sa cítia byť účastníkmi konania, neboli písomne upovedomení o začatí územného ani stavebného konania. Na elektronickej úradnej tabuli mestskej časti Petržalka nebol uverejnený ani oznam o výrube.

Občania si preto priamo od pracovníkov firmy, ktorá robila výrub, spolu s privolanou políciou pýtali doklady potrebné k výrubu. Stavebné povolenie, ktoré bolo podmienkou výrubu, bolo vydané 11. 3. 2008 a bolo podpísané starostom Petržalky Milanom Ftáčnikom.

Informovala o tom Elena Pätoprstá z občianskeho združenia Nádej pre Sad Janka Kráľa.

(sita)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.