Voľby2022: O kreslo primátora Pezinka zabojuje osem kandidátov, z toho tri ženy

19.9.2022

Zdroj: FB Bratislavský kraj

Páčil sa vám článok?

Do boja o kreslo primátora Pezinka v jesenných komunálnych voľbách ide oficiálne osem kandidátov, z toho tri ženy. Siedmi z nich sú nezávislí, jeden s podporou politickej strany. Vyplýva to zo zoznamu kandidátov, ktorých zaregistrovala mestská volebná komisia. Zverejnený je na webe mesta.

O priazeň voličov sa ako nezávislí uchádzajú manažér Miroslav Holzmann, riaditeľ spoločnosti Roman Mács, pedagogička Božena Mizerová, ekonómka Eva Pilátová, novinár Slavomír Repka, manažér Michal Svátek a zástupkyňa primátora Mária Wagingerová. O funkciu šéfa mestskej samosprávy má záujem aj prezident športového klubu Rastislav Blaško, ktorý kandiduje s podporou strany Národná koalícia/Nezávislí kandidáti.

Do 25-členného mestského zastupiteľstva zaregistrovala komisia 85 kandidátov. Z nich 28 kandidujú ako nezávislí, 57 sú nominantmi politických strán a koalícií. O funkciu mestského poslanca sa uchádza 18 žien. Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra.

(TASR)

Páčil sa vám článok?