Voľby2022: Na primátora Pezinka bude kandidovať R. Blaško

5.9.2022

Zdroj: Archív R.B.

Páčil sa vám článok?

Na primátora Pezinka v jesenných komunálnych voľbách bude kandidovať člen mestskej športovej komisie Rastislav Blaško. Je kandidátom strany Národná koalícia/Nezávislí kandidáti. Informoval o tom predseda strany Rudolf Huliak. Blaško sa naposledy politicky angažoval ako kandidát na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) v roku 2017.

"Rastislav Blaško spĺňa všetky predpoklady pre vedenie mesta Pezinok v nadchádzajúcom zložitom období pre celú samosprávu na Slovensku," skonštatuje strana. Za hlavnú prioritu považuje udržanie ekonomicko-finančnej stability mesta v nadchádzajúcom období zvyšovania cien energií. Hľadať chce tiež možnosti, ako zabezpečiť základné a doplnkové služby mesta vo vzťahu k svojim obyvateľom. Za dôležitý predpoklad zvládnutia energetickej krízy považuje najmä intenzívnejšiu komunikáciu s obyvateľmi spojenú cieleným riadením mestského úradu a organizácií spadajúcich pod správu mesta. Podporovať chce tiež kultúrne i športové aktivity.

Kandidatúru na post primátorky Pezinka potvrdila v auguste súčasná viceprimátorka Mária Wagingerová. Záujem o post šéfa samosprávy okresného mesta v Bratislavskom kraji ohlásil už v polovici júna aj terajší poslanec pezinského mestského zastupiteľstva Roman Mács.
Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra.

(TASR)

Páčil sa vám článok?