Môžete si to prvýkrát vyskúšať aj vy: V Karloveskom ramene sa bude opäť otužovať

20.9.2023
0
Páčil sa vám článok?

Karloveská knižnica organizuje v sobotu 23. septembra v poradí tretí ročník otužovania. Miestom stretnutia bude Vodárenská záhrada, kde bude na účastníkov čakať lektorka Michaela Davidovičová so zaujímavými informáciami. Následne sa odvážlivci presunú do Karloveského ramena, kde si budú môcť vyskúšať teóriu priamo v praxi. Ako nás informoval hovorca Karlovej Vsi Branislav Heldes, bezplatné podujatie je otvorené pre všetkých.

„Môžu prísť ľudia, ktorí v živote neotužovali, ale majú záujem si to vyskúšať. Môžu prísť aj tí, ktorí chodia pravidelne otužovať a hľadajú skupinku na otužovanie. Je to však vhodné aj pre tých, ktorí by si chceli na začiatok iba vypočuť teóriu,“ hovorí šéfka Karloveskej knižnice, spisovateľka Petra Džerengová. Mnoho ľudí začalo podľa nej otužovať počas pandémie, keď prišli na to, aké benefity otužovanie prináša. Má pozitívny vplyv na zdravie, termoreguláciu tela a posilňuje imunitu. Pomáha pri zápalových procesoch kĺbov, ale pôsobí aj proti depresii.

Otužovanie v Karlovej Vsi sa podľa Petry Džerengovej stáva tradíciou. Svedčí o tom záujem ľudí počas druhého ročníka podujatia, keď sa do vody odvážilo 120 záujemcov. „Boli medzi nimi ľudia od 10-ročného chlapca po 89-ročnú paniu. Pri takom množstve otužilcov je to úplne iný pocit a energia. Aj samotná inštruktorka povedala, že takú energiu ešte nezažila,“ doplnila Džerengová. Niektorí sa podľa nej chcú síce otužovať sami, ale lepšie je otužovať sa v skupinke, aby mohli ľudia vzájomne na seba dohliadnuť. A to aj napriek tomu, že je Karloveské rameno bezpečnejšie, ako otužovanie priamo v Dunaji, kde voda prúdi rýchlejšie.

(ms)

Páčil sa vám článok?