Dúbravka má nový atletický areál, pokrstia ho športom

10.10.2022
0

Zdroj: MÚ Dúbravka

Páčil sa vám článok?

Mestská časť Bratislava-Dúbravka dokončila obnovu atletického areálu pri Základnej škole Sokolíkova. Nové športovisko pokrstí športom, atletickým štvorbojom dúbravských škôl pod názvom Hej, sokoli, na Sokolíkovu.

Štvorboj pod záštitou starostu Dúbravky Martina Zaťoviča je plánovaný na utorok 11. októbra so štartom o 9.00. Po slávnostnom otvorení starostom a viceprimátorkou Zdenkou Zaťovičovou sa spustí súťaženie v štyroch disciplínach – v behu na 60 m, skoku do diaľky, hode vortexom a behu na 600 m.

Účasť na podujatí potvrdila aj známa guliarska dvojica Karel Šula starší, v súčasnosti tréner, so synom Karlom. Člen dúbravského BK Hraj na tie nohy sa v auguste predviedol skvelým piatym miestom na juniorských majstrovstvách sveta v kolumbijskom Cali. Šulovci budú môcť na tréning využívať aj nový atletický areál, jeho súčasťou je totiž tiež sektor s kruhom na vrh guľou.

Zdroj: MÚ Dúbravka

Pohľad na areál zhora. 

Mestská časť Bratislava-Dúbravka začala s premenou areálu v júli tohto roku, jej cieľom bolo vybudovať kvalitné tréningové plochy na atletiku a futbal a vytvoriť podmienky pre mládežnícke atletické súťaže. Modernizácia sa týkala atletického oválu s umelým polyuretánovým povrchom vrátane sektorov pre technické disciplíny. Okrem behu tu tak môže prebiehať aj príprava takých atletických disciplín, akými sú skok do výšky, vrh guľou, hod oštepom a kriketovou loptičkou, skok do diaľky či trojskok. Súčasťou projektu je aj výmena umelého trávnika na tunajšom futbalovom ihrisku a nové oplotenie. Areál bude slúžiť žiakom, športovým klubom, ale aj verejnosti. Pre tú bude otvorený denne od 7.00 do 21.00, žiaci zo „Sokolíčky“ budú mať prednosť v čase vyučovania od 8.00 do 15.00.

Projekt obnovy a modernizácie športového areálu finančne podporilo hlavné mesto SR Bratislava z Grantového programu na podporu športu a vzdelávania – Podprogram 4 na podporu investícií do športovej infraštruktúry v hlavnom meste SR Bratislave, ktorý je v gescii viceprimátorky Zdenky Zaťovičovej. Výška poskytnutej dotácie je 125 000 eur.

(ts, ms)

Páčil sa vám článok?