ROZHOVOR: Ako vidí svoje výkony výborný strelec FC Petržalka Almási?

15.9.2019
0
útočník Ladislav Almási

Zdroj: Milina Strihovská

Páčil sa vám článok?

FC Petržalka po odchode Erika Prekopa do Hradca Králové veľmi potreboval získať súceho strelca. Všetko nasvedčuje tomu, že sa to podarilo, lebo útočník Ladislav Almási, ktorý na pravý breh Dunaja prišiel zo Šamorína, patrí medzi najlepších strelcov II. ligy. V siedmich kolách už upozornil na seba ôsmimi gólmi, v bratislavskom derby FC Petržalka – Slovan B (3:0) dokonca dvakrát prekonal súperovho brankára!

Aké boli vaše pocity po víťazstve nad Slovanom B?

Po troch zápasoch v rade bez víťazstva sme už veľmi potrebovali naplno bodovať. Naše víťazstvo bolo zaslúžené. Ďakujem fanúšikom za skvelú podporu, určite sú najlepší v II. lige a dovolím si povedať, že ani v najvyššej súťaži viaceré kluby nemajú takých výborných priaznivcov.

Prvý gól ste strelili až na konci prvého polčasu, keď predtým ste nevyužili dve-tri dobré príležitosti...

Nastrelil som ešte aj žrď, spoluhráči ma neustále vpredu hľadajú dobrými prihrávkami. Som už zvyknutý, že sa častejšie dostávam do šancí. Niekedy sa mi v koncovke darí viac, inokedy menej, ale podstatné je, že proti Slovanu B som mužstvu pomohol k víťazstvu dvomi gólmi.

Čo pre mužstvo znamenala prítomnosť omilosteného kapitána Juraja Pirosku?

V predchádzajúcich dvoch zápasoch, v ktorých nehral pre trest, nám veľmi chýbal. Hlavne jeho prienikové prihrávky. Piroska je osobnosťou v kabíne a na ihrisku, jeho prítomnosť nám dodala väčšiu energiu, sebadôveru a určite nám pomohol vyhrať tento zápas.

V 7 kolách ste dali už osem gólov, neuvažujete, že by ste mohli bojovať o korunu kráľa strelcov II. ligy?

Do Petržalky som prišiel dávať góly, som rád, že sa mi v koncovke celkom darí, lebo v prvých siedmich kolách som len dvakrát vyšiel strelecky naprázdno. Aj v ďalších zápasoch sa vynasnažím strieľať góly. Najdôležitejšie bude, aby som sa vyhol zraneniam.

Ako ste vnímali premiérovú pozvánku do reprezentácie Slovenska do 21 rokov na kvalifikačný zápas ME 2021 v Azerbajdžane?

Pre mňa osobne to znamená veľa. Ukazuje sa, že tvrdou prácou a za pomoci spoluhráčov sa dá dostať do reprezentácie aj z II. ligy. Naposledy som Slovensko reprezentoval v tíme do 18 rokov, ale dvadsaťjednotka je už predsa len iný level, veľmi si vážim, že som v nominácii. Takisto som rád, že so mnou v tomto tíme je aj môj spoluhráč, brankár Frederik Valach.

Milan Valko

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.