• Šport
  • 03.07.2019 11:55

HC Slovan v kríze: Čelí návrhu na bankrot a nedostal ani odporúčanie hrať v Extralige!

0 0
Juraj Široký mladší
Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Aj po vyplatení vyše miliónového dlhu hlavnému mestu má hokejový Slovan problémy. Okrem toho, že včera predstavenstvo spoločnosti Pro-Hokej neodporučilo Ligovej rade udeliť hokejovému klubu HC Slovan Bratislava licenciu do Tipsport Ligy na sezónu 2019/2020, na krku má ďalší vážny problém, pre ktorý môže naozaj skončiť.

Hokejový Slovan síce dlh voči mestu vyrovnal, ale ešte má záväzky voči hráčom. A to v hodnote tri miliónov eur. Jeden zo 60 hráčov, ktorým je HC Slovan dlžný peniaze, dal podľa denníka Sme na súd návrh na vyhlásenie bankrotu. Okresný súd Bratislava I zatiaľ o tomto návrhu nerozhodol. Čas na rozhodnutie má do pondelka 15.júla. Ak súd návrhu vyhovie, malo by sa začať tzv. konkurzné konanie. V ňom sa preverujú účty spoločnosti a to, či je firma, v tomto prípade HC Slovan, platobne schopná.

Hokejový Slovan sa po konci svojho sedemročného účinkovania v KHL chce vrátiť späť do najvyššej slovenskej súťaže. Podľa Pro-Hokeja, ktorý doposiaľ riadil Tipsport Ligu (TL), však mal klub k 1. júlu vydokladovať vysporiadanie všetkých záväzkov po dobe splatnosti voči hráčom a trénerom. "Skúmali sme, či všetky kluby, ktoré vlani hrali Tipsport Ligu, predložili čestné prehlásenie o tom, že majú vysporiadané všetky záväzky. Všetko je u nich v poriadku. Zaoberali sme sa aj situáciou Slovana, ten však nepredložil vôbec nič. A preto navrhneme výkonnému výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja, aby Slovanu neudelil licenciu," povedal predseda predstavenstva Pro-Hokeja Juraj Koval.

Predstavitelia Slovana v pondelok vyhlásili, že po splatení vyše miliónového dlhu mestu za prenájom haly pracujú aj na vyrovnaní záväzkov voči hráčom, čo je hlavná podmienka na udelenie licencie pre nadchádzajúci ročník TL. Podľa viceprezidenta a člena predstavenstva Juraja Širokého ml. dlhujú "belasí" zhruba 60 hráčom dokopy približne tri milióny eur. Vedenie klubu by chcelo hokejistom dlžnú sumu uhradiť, respektíve sa s nimi dohodnúť na splátkových kalendároch do 1. augusta, keď by mal zasadnúť nový Výkonný výbor SZĽH, ktorý bude rozhodovať o udelení extraligových licencií.

Nadchádzajúci futbalový ročník súťažne odštartujú v predkolách Ligy majstrov nielen muži, ale aj ženy ŠK Slovan Bratislava. Futbalistov čaká 10. júla doma súper FK Sutjeska Nikšič z Čiernej hory a futbalistky odohrajú kvalifikačnú skupinu v Bratislave, kde im žreb prisúdil srbský Spartak Subotica, maďarský Ferencváros a moldavskú Agaristu.

​Riadenie TL vezme pod seba od novej sezóny SZĽH. Pro-Hokej má dať Ligovej rade odporúčanie o tom, či má dať klubom licencie, Ligová rada ich následne predloží VV. „Nastala podľa nás nejasná situácia, také bezvládie. Nie je jasné, kto momentálne riadi ligu, či Pro-Hokej alebo už zväz. Každopádne, Pro-Hokej vždy dával iba odporúčania na udelenie licencie," zdôraznil výkonný viceprezident a člen predstavenstva klubu Juraj Široký ml. (na fotografii). Podľa neho je smerodajný dátum 1. august, dokedy má Slovan vydokladovať dohody so všetkými hráčmi.

(lb, tasr)

 


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.