FOTO a VIDEO: Bratislava zažila druholigové derby - FC Petržalka v ňom remizovala s Interom 1:1

24.3.2019

Zdroj: FB FK Inter Bratislava

V druhom bratislavskom derby v tejto sezóne FC Petržalka a Inter Bratislava si pred rekordnou návštevou tohto 20. kola II. futbalovej ligy body podelili. Znova sa potvrdilo, že v ňom favorit to nikdy nemá ľahké.

Pred nedeľným zápasom sa vedenie FC Petržalka rozlúčilo s bývalým dlhoročným hráčom Františkom Hečkom, ktorý bol pri novej ére tohto klubu a ktorý sa zaslúžil o jeho tri postupy a to z V. do II. ligy. Svojimi stabilnými výkonmi si získal priazeň fanúšikov a stal sa miláčikom tribún. Na rozlúčku dostal pamätný dres a plaketu.

Petržalka  hrá bez stresu z vypadnutia, čo však tentoraz nebola voda na jej mlyn. Inter dlho vyhrával, ujal sa vedenia gólom Issa, keď nigérijský krídelník nadviazal na dva presné zásahy z predchádzajúceho stretnutia proti Bardejovu. Jeho koncovka bola perfektná, efektným bicyklom rozkýval domácu obranu a vonkajším priehlavkom svojej pravačky nedal Valachovi šancu. V 78. minúte  stret Labudu s Vicianom na hranici pokutového územia rozhodca Gemzický po krátkej úvahe posúdil ich vzájomný kontakt ako nedovolený. Z nariadeného pokutového kopu striedajúci Piroska vyrovnal na 1:1.  V 84. minúte sa to mohlo s Interom skončiť ešte horšie. Prekop predviedol skvelú individuálnu akciu  s fantastickou koncovkou, ale jeho bomba iba roztriasla konštrukciu Hrdličkovej brány.

Petržalské útoky neúnavne ťahal Lukáš Gašparovič, ktorý nám na margo derby povedal: ,,Prvý polčas sme si sami premrhali, lebo sme nehrali to, čo sme si povedali v kabíne. Nechytili sme začiatok, nevedeli sme sa presadiť kombinačnými prednosťami.  Po prestávke to už bolo z našej strany oveľa lepšie. Dostali sme súpera pod tlak  a keby sme mali viac športového šťastia, tak sme mohli aj vyhrať. S remízou nie sme spokojní. Chceme totiž každý zápas vyhrať, zatiaľ nám to na jar výsledkovo nejde podľa predstáv. Zbytočne sme stratili body nielen s Interom, ale aj predtým v Šamoríne, kde sme boli herne lepším mužstvom.“

Gašparovič pri neúčasti Pirosku, ktorý nebol celkom fit a nastúpil až na posledných 24 minút, mal prvý raz na ruke kapitánsku pásku. ,,Veľmi si to vážim, že som bol kapitánom v tomto derby, je to pre mňa veľká česť. Nad Interom sme zatiaľ vyhrali iba v prípravnom zápase, verím, že v budúcej sezóne to bude aj v majstrovskom súboji,“ dodal ešte šikovný stredopoliar.

Všetko dôležité z dnešného derby FC Petržalka - FK Inter Bratislava si môžete pozrieť tu alebo priamo na futbalnete:

,,Viacerí naši hráči nastúpili prvý raz na takéto derby, bola to pre nich veľmi cenná skúsenosť. Petržalka určite patrí do najvyššej súťaže, aby sa tak stalo na to potrebujeme nový štadión a ešte aj lepšie a skúsenejšie mužstvo. Časom by sa veľké ciele vedenia klubu mohli splniť,“ vraví Juraj Piroska.

Prezident FK Inter a bývalý výborný futbalista Jozef  Barmoš poriadne prežíval toto derby. ,,Získali sme na jar prvý bod, ale mužstvo na to herne malo, aby sme mali aj tri. Vedelo sa vyrovnať so silovým futbalom Petržalky. Žiaľ, rozhodca v prvom polčase netrestal viaceré tvrdé zákroky na našich hráčov. Nakoniec odpískal aj penaltu, neviem či bola, mám z tohto zápasu zmiešané pocity. Pravda, musím povedať, že Petržalka si za vynaložené úsilie po prestávke zrejme zaslúžila bod.“

Po dvoch prehrách v rade by však Interu mal tento bod pomôcť hlavne po psychickej stránke. ,,S prostredím v Petržalke sa musia vyrovnať nielen hráči, ale aj rozhodcovia. Nie je predsa možné, že každý zápas o výsledku medzi Interom a Petržalkou rozhoduje penalta. Verím však, že po tomto cennom výsledku v budúcom kole už naplno zaberieme proti Dubnici,“ dodal ešte J. Barmoš.“

,,V súčasnosti v Bratislave iba Inter a Petržalka môžu hrať v celoslovenskej súťaži derby. Myslím si, že malo také svoje čaro, ako keď obidva kluby pôsobili v I. lige. Hralo sa vo výbornej atmosfére,“ pochvaľoval si kapitán Interu Jakub Šulc.

FC Petržalka - FK Inter Bratislava 1:1 (0:1). Góly: 79. Piroska (11 m) – 20. Issa, ŽK: Kozlovský, Kosorin, Prekop - Šulc, rozhodoval: Gemzický, 1500 divákov.

Petržalka:Valach – Kosorin, Szöcs, Nemec, Kozlovský, Sombat (66. Piroska), Horník, Nagy, Gašparovič, Turčák (55. Vician), Prekop

Inter: Hrdlička – Šalata, Tóth (78. Vlček), Šulc, Quintón Christina, Bilić, Damien Marie (57. Labuda), Takács (86. Kochan), Adekunle Issa, Ekamgamene, Pavlovič