11.3.2019
0
Slovan - Trnava

Zdroj: Milina Strihovská

Sobotňajšími stretnutiami 22. kola vyvrcholila základná časť najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2018/2019 a definitívne sa vyjasnilo aj zloženie oboch šesťčlenných nadstavbových skupín. V tej o titul budú účinkovať mužstvá na 1. - 6. mieste po eliminačnej fáze a to  ŠK Slovan Bratislava, MŠK Žilina, FC DAC 1904 Dunajská Streda, MFK Ružomberok, MFK Zemplín Michalovce a nováčik ŠKF iClinic Sereď.

ŠK Slovan Bratislava si najlepšie počínal v 22-kolovej základnej časti, pod vedením trénera Martina Ševelu získali belasí dovedna 58 bodov a majú 14-bodový náskok pred dvojicou MŠK Žilina a DAC Dunajská Streda, čo je veľmi dobrý základ pred desaťkolovou nadstavbou. Slovan celkovo neprehral už 24 zápasov v rade a vonku vyhral 12 stretnutí za sebou, čo nemá v našej lige obdobu. Takže sa právom netají  tým, že pri 100. výročí od založenia klubu a 50 rokov od triumfu v Pohári víťazov pohárov nad FC Barcelona v bazilejskom finále je jeho  jednoznačným cieľom zisk majstrovského titulu.

Zaujímavé je, že v nadstavbovej skupine o titul nebude hrať obhajca majstrovskej trofeje Spartak Trnava a AS Trenčín, s ktorým súčasný tréner belasých Martin Ševela získal v rokoch 2015 a 2026 dva majstrovské tituly v najvyššej súťaži a tiež dve víťazstvá v Slovenskom pohári. ,,Trnava doplatila na nesmierne náročný jesenný program, v ktorom sa hlavne sústredila na európske poháre a v lige postrácala dosť bodov. Trenčín zasa prehral veľa zápasov a  ani na jar neprišlo z jeho strany zlepšenie. Isteže, fanúšikom budú chýbať tradičné derby medzi Slovanom a Trnavou, ale na druhej strane Michalovce a Sereď si za svoje predvedené a dobré výkony zaslúžene vybojovali účasť v prvej šestke. V nadstavbovej časti chceme pokračovať vo víťaznej sérii, tešiť divákov dobrým futbalom a získať majstrovský titul na novom Tehelnom poli,“ vraví Martin Ševela.

Program Slovana v nadstavbovej časti o titul: 1. kolo 16.3. o 15.30 h Sereď – Slovan (RTVS), 2. kolo 30.3. o 17.00 h Slovan – Dunajská Streda, 3. kolo 6.4. o 17.00 h Slovan – Michalovce, 4. kolo 13.4. o 17.00 h Žilina – Slovan, 5. kolo 20.4. o 17.00 h Slovan – Ružomberok, 6. kolo 27.4. o 17.00 h Dunajská Streda – Slovan, 7. kolo 4.5. o 17.00 h Ružomberok – Slovan, 8. kolo 11.5. o 17.00 h Slovan – Žilina, 9. kolo 18.5. o 17.00 h Michalovce – Slovan, 10. kolo 24.5. o 17.00 h Slovan – Sereď.

Dodávame ešte, že hrací čas sa ešte môže zmeniť aj na základe televízneho prenosu. O prípadných zmenách vás budeme  informovať.