• Šport
  • 09.01.2019 20:57

Posledná šanca: Športové kluby majú ešte pár dní na podanie žiadosti o dotáciu

0 0
Šport - BSK
Zdroj: BSK

Športové zväzy na území Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) majú ešte niekoľko dní na prihlásenie sa do tohtoročnej dotačnej výzvy. Projekty so žiadosťami o finančnú podporu je potrebné podávať do 18. januára.

V Bratislavskej regionálnej dotačnej schéme (BRDS) na podporu športových aktivít je tentoraz alokovaných vyše 130.000 eur. "Sledujeme zvýšenie záujmu mládeže o šport, snahu o zvýšenie ich telesnej zdatnosti, správne využitie voľného času, ale aj prepojenie medzi školami a zväzmi alebo aj ich členskými klubmi. Ako náborovými zariadeniami, ktoré produkujú reprezentantov alebo pretekárov pre výkonnostný a vrcholový šport," skonštatoval predseda BSK Juraj Droba.

Podpora je určená pre krajské športové zväzy pôsobiace v Bratislavskom kraji, ktoré majú vo svojej členskej základni registrovaných športovcov v kategórii detí a mládeže do 23 rokov. Výzva sa tiež týka oblastných a národných športových zväzov s pôsobnosťou v rámci Bratislavského kraja s členskou základňou registrovaných športovcov v kategórii detí a mládeže do 23 rokov.

Bližšie informácie sú zverejnené na webových stránkach www.brds.sk a www.bratislavskykraj.sk. Žiadatelia o dotáciu by pritom nemali zabúdať, že projekty je potrebné registrovať v elektronickom informačnom systéme (http://dotacie.region-bsk.sk) a zároveň doručiť v tlačenej podobe do podateľne Úradu BSK. 

(TASR)

Kvalitná príprava na jarnú časť sezóny je prvoradý cieľ futbalistov ŠK Slovan Bratislava.  Po jeseni prvé mužstvo tabuľkového poradia má síce pred druhým DAC Dunajská Streda osembodový náskok, ale belasí popri zisku majstrovského titulu naďalej myslia na ďalšie skvalitnenie svojho herného prejavu.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.