Nádej Slovana na účasť v play-off stále žije
Uplynulý kalendárny rok uzavreli hokejisti HC Slovan Bratislava vo vynikajúcej forme. Najskôr na domácom ľade zdolali Neftechimik Nižnekamsk 4:2, keď vývoj zápasu otočili v 2. tretine z 0:2 na 3:2, a potom v lotyšskej metropole zaskočili štvrtý tím Západnej konferencie a zdolali Dinamo Riga 3:1.
„Po celý zápas sme úspešnou obranou podporenou skvelým Jarom Janusom čelili útočnej hre súpera. Dokázali sme si vytvoriť gólové šance, ktoré sme využili,“ povedal po zápase v Rige tréner Slovana Rostislav Čada.
Na nový rok sa už bratislavským hokejistom taž ak nedarilo a hneď v prvom zápase výjazdu podľahli tretiemu tímu Východnej konferencie Metallurgu Magnitogorsk po nevyužitých šanciach 2:6. Bez bodu odleteli Bratislavčania aj z Čeľjabinska, kde po vyrovnanom priebehu zápasu prehrali s Traktorom 1:2.
Po zápasoch v Nižnekamsku a v Ufe sa slovanisti v pondelok 13. januára 2014 predstavia opäť na domácom ľade - o 19.00 h hostia Sibir Novosibirsk. V stredu 15. januára privítajú Amur Chabarovsk, v piatok 17. januára Vladivostok Admiral a v nedeľu 19. januára Metallurg Novokuzneck. Do konca základnej časti zostáva ešte 14 zápasov, na poslednú postupovú priečku stráca Slovan 10 bodov a jeho nádej na účasť v play-off Západnej konferencie tak ešte stále žije.
(ado)
Článok bol uverejnený v tlačenom vydaní Bratislavských novín. © 1998-2014 Nivel Plus. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.