Futbalisti Slovana otočili zápas v Banskej Bystrici

18.10.2008
0
Páčil sa vám článok?

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava síce prehrali v Banskej Bystrici prvý polčas 0:2, v druhom polčase však tromi gólmi Pavla Masaryka otočili zápas a zaslúžene vyhrali 3:2. Po 12. kole Corgoň ligy sú tak belasí s horším skóre na druhom mieste za Žilinou.

Len málo futbalového čara vykúzlili zo svojich kopačiek domáci, no efekt bol hneď na začiatku zápasu stopercentný. V 9. min v podstate prvá normálna útočná akcia, prvá lopta do šestnástky, keď stačilo, aby Ďuriš cez obrancu Dobrotku presne odcentroval, a kožená sadla Tóthovi na hlavu ako koruna nedočkavému princovi. Čiperného krídelníka Tótha presná trefa naladila na ďalšiu lahôdku a opäť ju upiekol spolu so svojím neomylným dodávateľom Ďurišom. V 13. min Ďuriš milimetrovo nahral krížne Tóthovi a loptu lovil Rodinger z bránky druhýkrát.

Takýto začiatok by nalomil aj sebaväčšieho súpera a Slovan sa z bleskového dvojúderu len ťažko spamätával. V prvom polčase mal síce loptu viac vo svojej moci, no zväčša vo finálnej fáze putovala bezcieľne do pokutového územia a tam vládli nekompromisní obrancovia Dukly. Hostia v role favorita túžili zlomiť domácich čo najrýchlejšie, zabudli však na zadné dvierka a pykali, šancu si nevypracovali, len v 11. min lob nevýrazného Halenára takmer z polovice ihriska skončil nad bránkou a v 17. min Masaryk si spálil sám príležitosť po zbytočnej kľučke na prezieravého brankára Ďurča.

Po zmene strán sa snažil hermetickú zadnú líniu Dukly nalomiť v 47. min nepresnou strelou Dobrotka, v 59. min dokonca po bombe Serrana sa otriaslo brvno a tlak hostí narastal. V 66. min vznikla kuriózna situácia, Ďuriša chceli od lopty na šestnástke odstaviť brankár Rodinger s Hanekom, nepríjemne sa však zrazili, padli na zem a Šulek z diaľky takmer trafil do prázdnej bránky.

V 69. min oživil nádeje Slovana parádnou strelou k ľavej žrdi spoza šestnástky Masaryk a to od tohto hráča nebolo všetko. Po centri Breznaníka, ktorý Ďurčo len vyrazil, Masaryk v 75. min zaslúžene vyrovnal. Drvivá ofenzíva Slovana priniesla aj nádejnú strelu vedľa Meszároša v 79. min, žrď Serrana i tutovku Meszároša v rovnakej 81. min, ktorá skončila nad brvnom. O osude zápasu po faule Debnára na Masaryka rozhodol z pokutového kopu už v nastavenom čase samotný Masaryk.

Dukla B. Bystrica - Slovan Bratislava 2:3 (2:0)
Góly: 9. a 13. Tóth - 69., 75. a 90+. Masaryk. Rozhodca Hracho, ŽK: Debnár, Vyskoč - Pires, 2278 divákov.

Dukla B. Bystrica: Ďurčo - Janečka, Debnár, Poljovka, M. Pančík - M. Tóth (66. T. Pančík), Pečovský, V. Gajdoš (84. Vyskoč), Šulek, Hučko - M. Ďuriš

Slovan Bratislava: Rodinger - Dobrotka, Valachovič, Hanek, Pires (46. Meszároš)- Obžera (89. Štepanovský), Černák (46. Slovák), Serrano, Breznaník - Halenár, Masaryk

Anton Jánoš (tréner Banskej Bystrice): "Keď poviem, že na Slovensku je Slovan jednoduchom Slovanom v plnom rozsahu a znení, tak to stačí. Musím však povedať, že sme aj našou hrou umožnili dať hosťom tie góly, hlavne prvý. K druhému a tretiemu som sa vyjadril v úvode, Slovan je proste Slovan."

Ladislav Pecko (tréner Slovana): "Dnes až na hrací čas a tie dve chyby, ktoré sme spravili v prvom polčase, som spokojný. A to som povedal aj chlapcom v kabíne."