Hokejisti Slovana sa už s Nitrou rozlúčili

4.12.2007
0

Hokejisti Slovana majú pred ďalšou reprezentačnou prestávkou nabitý program, no ani to im nebránilo, aby v dvoch zaujímavých minulotýždňových zápasoch vydolovali cenné body. Slovíčko vydolovali je výstižné, pretože v oboch dueloch zverenci trénera Zdena Cígera siahli na dno síl.

Ako prví ich preverili Skaličania. Záhorania pod vedením Žiga Pálffyho pricestovali do Bratislavy po tri body a majstrovi to dali riadne pocítiť. „Hostia ukázali veľmi dobrý výkon. Výborne korčuľovali, my sme sa len ťažko presadzovali,“ priznal Zdeno Cíger, ktorý si však víťazstvo 5:4 cenil. „Bolo vydreté. Nie sme až v takej pohode ako počas predchádzajúceho obdobia, ťažko dávame góly, naopak, lacné inkasujeme.“

Len dva dni po dueli so Skalicou cestovali slovanisti do Nitry, kde ich čakal posledný zápas s týmto súperom v základnej časti. Na ľade predposledného tímu to zase nebola žiadna prechádzka. Naopak, Bratislavčanov najmä v úvodnej tretine podržal brankár Hovi, ktorý zneškodnil viaceré domáce vyložené šance. Na druhej strane, keď bolo treba, presadili sa práve skúsenejší slovanisti. „Čo z toho, že sme mali viac šancí, keď sme sa nepresadili v koncovke,“ lamentoval domáci asistent Ján Neliba. Zdeno Cíger bol spokojný: „Hrali sme dobre, bol to kolektívny a disciplinovaný výkon. Urobili sme len jedinú chybu počas presilovky a tá nás stála gól. Chlapcom sa však za predvedenú hru a prístup musím poďakovať.“

Pred týždňovou prestávkou čakala a čaká belasých podtatranská skúška - stretnutia s L. Mikulášom a Popradom, na domáci ľad slovanisti vykorčuľujú najbližšie v utorok 18. decembra proti Martinu.