Pezinok: Mesto podpísalo memorandum o spolupráci pri ochrane životného prostredia

10.2.2024
0

Zdroj: Hrdlička/pezinok.sk

Páčil sa vám článok?

Zapojenie podnikateľského sektora do ochrany a rozvoja životného prostredia v pezinskom regióne je obsahom memoranda o spolupráci, ktoré podpísalo mesto Pezinok. Informovala o tom samospráva.

"Hlavným cieľom memoranda je spolupráca medzi súkromným sektorom, štátnou ochranou prírody a mestom tak, aby sme dokázali zabezpečiť zdravé životné prostredie aj pre naše deti. Je našou povinnosťou, aby sme sa snažili vytvárať krajšie a zdravšie mesto," zdôraznil primátor Pezinka Roman Mács v súvislosti s memorandom, ku ktorému pristúpila Štátna ochrana prírody (ŠOP) SR a spoločnosť Gastrom, ktorá mestu pri tejto príležitosti venovala aj vtáčie búdky.

Peter Puchala zo Štátnej ochrany prírody SR vysoko ocenil medzisektorovú formu spolupráce. "O to viac pri takej dôležitej problematike, ako je ochrana prírody a životného prostredia a vytváranie nových možností pre biodiverzitu v mestách," zvýraznil.

Primátor Pezinka vyzdvihol aj spoluprácu s mestom Modra na projekte vodozádržných opatrení v extraviláne aj v intraviláne, rovnako opatrenia, ktoré majú pomáhať rozvoju včelárstva v regióne.

(TASR)

Páčil sa vám článok?