Krásny záver kultúrneho leta: Na Námestí slobody počúvali tisíce Bratislavčanov Slovenskú filharmóniu

12.9.2023
0

Zdroj: BKIS

Páčil sa vám článok?

V nedeľu 10. septembra sa o 17.00 h na novozrekonštruovanom Námestí slobody uskutočnil open air koncert orchestra Slovenská filharmónia pod taktovkou šéfdirigenta Daniela Raiskina - Záverečný koncert Bratislavského kultúrneho leta, ktorý bol darom Slovenskej filharmónie mestu Bratislava.

Podujatie otvorili primátor Matúš Vallo, ministerka kultúry Silvia Hroncová a Marián Turner, generálny riaditeľ Slovenskej filharmónie. Koncertom sprevádzala Iveta Malachovská. Výber miesta nebol náhodný, na námestie sa práve toto leto po 16 rokoch vrátila obnovením fontány Družba voda.

Ako nás ďalej informovala tlačová tajomníčka SF Martina Tolstova, Bratislavskému kultúrnemu a informačnému stredisku a Slovenskej filharmónii sa verejný priestor podarilo rozozvučať hudbou, ktorú môžete počuť do júna 2024 na koncertoch 75. sezóny a blížiaceho sa 58. ročníka medzinárodného hudobného festivalu Bratislavské hudobné slávnosti.

FOTOGALÉRIA:

„Verím, že včerajším popoludním vznikla v Bratislave tradícia, ktorou potešíme tisíce Bratislavčanov a návštevníkov všetkých generácií aj v nasledujúcich rokoch,“ povedal po koncerte Marián Turner, generálny riaditeľ Slovenskej filharmónie. Koncert pri fontáne bol bodkou za množstvom podujatí Bratislavského kultúrneho leta po celom meste.

(ts, ms)

Páčil sa vám článok?