Chemici, kuchári, kaderníci na jednom mieste: Opäť sa bude konať Deň župných škôl

23.9.2022
Deň župných škôl

Zdroj: TASR - Marko Erd

Páčil sa vám článok?

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) opätovne pripravil prezentáciu svojich škôl. Obľúbené podujatie Deň župných škôl v Bory Mall sa uskutoční už po 11. raz a to v piatok 7.10.2022 v nákupno-zábavnom centre Bory Mall.

Žiaci základných škôl, rodičia, pedagógovia, ako aj široká verejnosť môžu stredoškolákom a pedagógom župných stredných škôl klásť počas dňa zvedavé a zaujímavé otázky.

„Som presvedčený, že táto akcia prispieva k tomu, aby si mladí ľudia vyberali pre svoju budúcnosť to najlepšie. Pre župu je to zároveň spätná väzba, ako ľudia reagujú na školy v pôsobnosti kraja. Ak sa žiaci budú zaujímať o ich budúci profil, ďaleko ľahšie si nájdu prácu. Je dôležité, aby sa mladí ľudia vedeli po škole nielen zamestnať, ale aby ich budúca profesia aj bavila. Výberu treba preto venovať dostatočnú pozornosť,“ povedal predseda BSK Juraj Droba.

Tradičné župné podujatie sa tento rok uskutoční v nových priestoroch centra Bory Mall od 9:00 do 19:00. Počas dňa sa na jednom mieste stretnú takmer všetky stredné odborné školy a gymnáziá v pôsobnosti BSK. Okrem informačných stánkov jednotlivých škôl bude na pódiu pripravený aj sprievodný program, kde sa prestriedajú informácie o školách, odboroch vzdelávania, možnostiach štúdia a úspechoch škôl s vystúpeniami žiakov a pedagógov. Žiaci odprezentujú ukážky hudobných, tanečných a speváckych vystúpení, viazania kytíc či športových činností.

Vízia sa stala realitou: V Častej vyrástol domov sociálnych služieb rodinného typu

Veľkokapacitné domovy sociálnych služieb nahradia zariadenia rodinného typu. Vďaka deinštitucionalizácii, ktorú spustil Bratislavský samosprávny kraj (BSK), budú mať klienti nielen komfortnejšie bývanie, ale poskytovaním sociálnych služieb komunitným spôsobom sa aj významne zlepší kvalita ich života. Prvý dvojdom vyrástol v obci Častá a komunitné rodinné prostredie tak vytvorí dvanástim klientom.

Deň župných škôl v Bory Mall je určený pre žiakov 8. a 9. ročníkov základných škôl, ako aj zanietených, odhodlaných a kvalifikovaných učiteľov, pedagogických poradcov, rodičov, ale aj pre širokú verejnosť. Cieľom je bližšie sa oboznámiť so strednými školami, zorientovať sa v ponuke a umožniť žiakom lepšie si vybrať tú správnu školu alebo školu, ktorá ich zaujme čo najviac.

(nc)

Páčil sa vám článok?