Leto na Draždiaku si užijú najmä deti. Program je pripravený na každý víkend

10.6.2022
0

Zdroj: Marián Dekan

Páčil sa vám článok?

Kultúrny program pre deti na obľúbenom petržalskom letovisku odštartuje už v sobotu 11. júna na novom pódiu vedľa volejbalového ihriska.

Dvojmesačné prázdniny sú pre deti obdobím oddychu od školských povinností, kedy môžu spomaliť a venovať sa naplno svojim záľubám. Zároveň sú mnohí rodičia postavení pred otázku, čo robiť, aby deti trávili čas zmysluplne a nezabíjali ho s mobilmi v ruke alebo pred televízorom.

Mestská časť Petržalka vymyslela sériu zábavno-náučných podujatí pre deti pod názvom Leto na Draždiaku, ktoré sa budú konať v areáli jazera počas celého leta.
Každý júnový, júlový a augustový piatok a sobotu budú pre návštevníkov Draždiaka v ponuke viaceré vystúpenia umelcov aj divadelníkov a k dispozícii budú pre deti vždy aj animátori, ktorí pre deti pripravia rôzne kreatívne činnosti.

Program z úvodného piatka 10. júna sa však presunul na nedeľu 12. júna kvôli nepriaznivému počasiu. Samospráva upozorňuje, že ak by sa situácia opakovala, vždy aktuálny program nájdu Petržalčania aj ich návštevníci na webe petrzalka.sk/podujatia.

Novinkou na Draždiaku sú aj verejné toalety a sprchy z dielne samosprávy. A už o pár dní pribudnú aj nové prezliekacie kabínky.

Koncept podujatí na Draždiaku sa rozhodla miestna samospráva zorganizovať po prvýkrát vo vlastnej réžii v snahe vytvoriť pre obyvateľov  viac možností kultúrneho vyžitia, aj vzhľadom na naozaj dlhú absenciu zapríčinenú pandémiou.

Podľa zástupkyne starostu Petržalky Jany Hrehorovej, ktorá projekt Leto na Draždiaku zastrešuje, cieľom je všetky deti nielen pobaviť.
„Verím, že rôznorodá tematika predstavení vzbudí u našich najmenších záujem niečo nové sa naučiť a že bude prínosom aj pre rodičov, ktorí si môžu cez náročné leto aspoň trochu vydýchnuť,“ hovorí Hrehorová, ktorá je sama mamou dvoch školáčok.

Program teda kvôli nepriaznivej predpovedi počasia odštartuje nie v piatok, ale až v sobotu 11. júna o 14:00 animátorskym programom do 18:00. Na javisku sa objaví napríklad aj Sníček Hugo z TV JOJKO. V nedeľu v rovnakom čase zase vystúpia herci s divadelným predstavením Pásik a bodka.

Ďalšie júnové víkendy budú patriť aj hudobným koncertom, zabávačom, DJ-om či penovej show. Kompletný harmonogram Leta na Draždiaku počas júla a augusta bude mestská časť priebežne aktualizovať na spomínanom webe.

Materiálne, finančné aj programové vybavenie letného podujatia zabezpečuje petržalská samospráva, ktorá na pozemkoch vo svojej správe na tento účel svojpomocne postavila aj malé pódium.

„Chcem sa našim pracovníkom referátu správy verejných priestranstiev veľmi pekne poďakovať za ich osožnú prácu a partnerom zas za to, že nám povolili vytvoriť túto malú oázu zábavy pre deti,” ďakuje vicestarostka, ktorá dodáva, že vzhľadom na veľkú návštevnosť počas letných mesiacov si za dejisko diania zámerne zvolili obľúbenú letnú destináciu nielen Petržalčanov.

Po novom môžu všetci návštevníci jazera bezplatne využívať aj jej verejné toalety kontajnerového typu so sprchou a o pár dní aj šesť prototypov prezliekacich kabínok, ktoré tiež vyrobili zamestnanci petržalskej údržby. V spolupráci s referátom komunikácie vznikol aj ich zaujímavý vizuál, ktorý však Petržalka zatiaľ neukázala.
V kontajneroch sú umiestnené tri druhy toaliet - dámska, pánska a pre zdravotne znevýhodnených bude slúžiť aj jedna bezbariérová.

Harmonogram podujatí na JÚN:


11/06 SOBOTA
14-18 Animácie
18-19 Sníček Hugo z TV JOJKO
12/06 NEDEĽA
15-18 Animácie
18-19 Pásik a bodka

17/06 PIATOK
15-18 Animácie
18-19 Maliny Jam


18/06 SOBOTA
14-18 Animácie
18-19 Slížo
19-20 Sounds2Good

24/06 PIATOK
15-18 Animácie
18-19 Šašo Jaro
25/06 SOBOTA
14-18 Animácie
18-19 Penová show
19-20 DJ Tusom

(ts, ms) 

Páčil sa vám článok?