Team Bratislava nenavrhne kandidátov na starostov do všetkých mestských častí

12.5.2022
Team Bratislava

Zdroj: nc

Páčil sa vám článok?

Novovzniknutá strana Team Bratislava, za ktorou stojí primátor hlavného mesta Matúš Vallo i jeho najbližší tím, nenavrhne v jesenných komunálnych voľbách kandidátov na starostov do všetkých bratislavských mestských častí. Pre TASR to uviedla manažérka komunikácie strany Anna Dvořáková.

 "Vo viacerých mestských častiach ako koalícia plánujeme podporiť nezávislých starostov, s ktorými teraz prebieha spolupráca dobre, ak sa oni rozhodnú kandidovať," spresnila. Oficiálne sa podľa jej slov kandidátne listiny podávajú v auguste a o ich finálnej podobe ešte stále rokujú s koaličnými partnermi. Koalícia však bude nominovať spoločných kandidátov na starostky a starostov s výnimkou bratislavskej mestskej časti Staré Mesto. Tam svojho kandidáta navrhuje Progresívne Slovensko a podporí ho aj Team Bratislava. "SaS bude podporovať vlastnú kandidátku," poznamenala Dvořáková.

Milujete Bratislavu? Team Bratislava organizuje festival pre mladých, chcú im otvoriť dvere ku komunálnej politike

Mestská strana Team Bratislava organizuje štvordňový mestský festival Camp Bratislava, ktorý je určený pre novú generáciu Bratislavčanov. Oznámil to primátor hlavného mesta Matúš Vallo, ktorý vedie aj prípravný výbor strany. Cieľom podujatia je posilniť vzťah mladých ľudí k mestu, motivovať ich k angažovanosti a otvoriť im dvere ku komunálnej politike.

Kandidáti, ktorých ako koalícia nominujú a ktorí sú už potvrdení, podľa nej v najbližších týždňoch svoje kandidatúry a tímy ohlásia sami. Team Bratislava vytvoril koalíciu do komunálnych volieb s mimoparlamentným Progresívnym Slovenskom a parlamentnou stranou Sloboda a Solidarita. Strany spoločne okrem kandidatúry primátora Bratislavy Matúša Valla podporia vo voľbách aj predsedu Bratislavského samosprávneho kraj Juraja Drobu, obaja chcú totiž obhájiť svoje funkcie. Ako koalícia budú nominovať kandidátov aj na poslancov do krajského, mestského i miestnych zastupiteľstiev.

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie