V Karlovej Vsi využijú leto na masívne opravy chodníkov

11.7.2021
Významnú časť komunikácie opravujú aj v Líščom údolí medzi poliklinikou a Botanickou ul.

Zdroj: karlovaves.sk

Páčil sa vám článok?

Karlovoveská samospráva avizuje rozsiahlu opravu naplánovanú na Tilgnerovej pred školou smerom k električkovej radiále. K rekonštrukcii chodníkov pristúpia aj na miestach, ktoré označili imobilní obyvatelia za najviac problematické.

Počas letných mesiacov sa miestny úrad chystá zrealizovať opravu hlavného prístupového chodníka pred Spojenou školou Tilgnerova 14 v rozsahu vyše 300 metrov štvorcových. Ide o súvislý úsek od priechodu pre chodcov k hlavnému vchodu. "Na chodníku sa v súčasnosti nachádza sieťový rozpad a prepadnuté úseky, v dôsledku ktorých sa tam počas dažďov vytvárajú veľké mláky. Výškovo upravia aj dažďový vpust, aby mala voda kam odtekať," uviedla samospráva Karlovej Vsi na svojom webe.

V pešej zóne medzi Pribišovou a Majerníkovou odstránia na viacerých miestach zlomy a prepady. Niektoré úseky na tomto chodníku sa stali nočnou morou pre ľudí pohybujúcich sa na invalidnom vozíku. Štrbiny a nerovnosti zahladia, v prípade potreby aj vyspádujú.

Významnú časť komunikácie opravujú aj v Líščom údolí v úseku medzi poliklinikou a Botanickou. Ide o štyri úseky, kde sa komunikácia prepadáva po starých rozkopávkach alebo zle zhutnenom podloží. Oprava komunikácie v danom úseku bude v režime polovičného profilu, aby bola zabezpečená prejazdnosť ulice. Výraznú časť komunikácie mestská časť rekonštruuje aj v Líščom údolí medzi poliklinikou a Botanickou ul.

(nc,ts)

 

Páčil sa vám článok?