ANKETA: Ako vyriešiť zle parkujúce autá? Staré Mesto prišlo s inovatívnym nápadom. Pozdáva sa vám?

6.6.2020
0
Papuča na aute

Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Páčil sa vám článok?

Odťahovanie zle parkujúcich vozidiel z komunikácií III. a IV. triedy, ktoré sú v správe bratislavského Starého Mesta, je dlhodobým problémom. Samospráva však prišla so zaujímavým riešením. Svoj názor môžete vyjadriť hlasovaním v ankete na konci článku.

Ťažkosti mestskej časti spôsobuje predovšetkým nedostatok vhodných lokalít, kam by boli autá odtiahnuté - centrálne odťahové parkovisko - a tiež finančná nákladnosť ich prenájmu.

Rovnako podmieňujúce je pripravované spustenie celomestskej parkovacej politiky, ktorá by mala tento problém riešiť na celomestskej úrovni.

Vedenie mestskej časti v spolupráci s Technickými službami Starého mesta (TSSM), ktoré majú odťahy zabezpečovať, však prišlo s  nápadom, ako tento problém vyriešiť.

„Zle parkujúce auto by bolo odtiahnuté na najbližšie voľné verejné – teda nie rezidenčné – miesto. Mestská polícia by následne na vozidlo namontovala zabezpečovacie zariadenie a po zaplatení pokuty by bol majiteľ informovaný, kde jeho auto stojí,“ vysvetlila starostka Zuzana Aufrichtová.

Vedenie mestskej časti však zdôrazňuje, že v tejto chvíli ide len o návrh, ktorý bol zatiaľ predostretý iba na stretnutí s poslancami. Poslanci ho prijali so záujmom a vyjadrili snahu preveriť jeho realizovateľnosť.

Aby sa návrh stal skutočnosťou, je najprv potrebné preskúmať všetky podmienky, za ktorých by mohol byť návrh realizovaný. Treba ho konzultovať s príslušnými komisiami miestneho zastupiteľstva a všetkými zúčastnenými stranami, ktoré by sa na procese mali podieľať.

Súčasťou „staromestského odťahového systému“ by mohla byť aj podľa samosprávy aplikácia, prostredníctvom ktorej by priestupca mohol zaplatiť pokutu online a zistiť miesto, kde jeho vozidlo stojí. 

(ts, ms) 

 

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie


Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.