V Starom Meste kontrolujú stromy pri škole i škôlke

12.5.2020
0

Zdroj: FB Staré Mesto - srdce Bratislavy

Páčil sa vám článok?

Vietor, ktorý zasiahol Bratislavu v pondelok popoludní, nečakane zlomil aj napohľad zdravý strom, ktorý následne poškodil niekoľko áut. Mestská časť sa preto rozhodla pre preventívnu kontrolu stromov

Mohutný strom, konkrétne pagaštan konský, zlomilo na Podjavorinskej ulici. Ten pri svojom páde poškodil štyri zaparkované autá. Ako sa neskôr ukázalo, hoci bol strom krásne zelený, v jeho vnútri sa nachádzala rozsiahla dutinu. V tejto lokalite sa pritom nachádza aj základná a materská škola, ktoré sú však v týchto dňoch prázdne.

"V súvislosti s pagaštanom konským, ktorý včera nečakane zlomil nápor silného vetra..., kontrolujeme dnes preventívne aj stav ostatných stromov v areáli Základnej školy M. Hodžu a Materskej školy na Podjavorinskej," informovala mestská časť na sociálnej sieti.

​Mestská časť dodáva, že nejde tento rok o prvú obhliadku, stav stromov preverovali už na jar.
Oddelenie životného prostredia zároveň pripravuje objednávku obhliadky stromov v areáli pomocou tomografu.

(ms)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.