FOTO Vyčíňanie vetra v centre mesta: Strom spadol a poškodil viaceré autá

11.5.2020
Spadnutý strom na Zochovej

Zdroj: Facebook/ Staré Mesto

Páčil sa vám článok?

V dôsledku silného nárazového vetra spadol jeden z pagaštanov konských rastúcich v záhrade ZŠ Milana Hodžu na Podjavorinskej ulici.

"Strom poškodil štyri autá, ktoré parkovali na susediacej komunikácii. Mrzia nás škody, ktoré pád stromu spôsobil - mestská časť je proti takýmto udalostiam poistená, takže majitelia budú odškodnení - no sme radi, že nikto nebol zranený," informuje mestská časť Staré Mesto na sociálnej sieti. 

Následky udalosti pomáhali odstraňovať bratislavskí hasiči, pomocnú ruku podali aj dobrovoľní hasiči zo Starého Mesta. V Bratislavskom kraji bola na dnešné popoludnie vyhlásená výstraha 1. stupňa silného vetra.

Strom pri jarnej obhliadke nevykazoval žiadne poškodenia. Aj počas pádu mal plne zalistenú korunu plnú kvetov. Až nehoda ukázala, že jeho kmeň poškodila výduť takmer v celej dĺžke.

Ako ďalej informuje mestská časť, je to čiastočne aj preto, lebo stromy v pokročilom veku, žiaľ, často vyzerajú na prvý pohľad ako zdravé jedince.

(nc)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.