Koronavírus: Bratislava prijala ďalšie opatrenia, v MHD seďte iba pri okne!

3.4.2020
0

Zdroj: Magistrát

Páčil sa vám článok?

Vedenie Bratislavy v súvislosti s koronavírusom prijalo ďalšie opatrenia. Mesto rozširuje pomoc pre seniorov. Nové opatrenia sa týkajú aj mestskej hromadnej dopravy a posilnia sa hliadky mestskej polície v niektorých lokalitách.

"Aj vzhľadom na to, že cez víkend sa očakáva pekné počasie a ľudí to bude prirodzene lákať von a aj na základe skúseností z predchádzajúcich dní, ešte viac zintenzívňujeme informačnú kampaň na obľúbených miestach Bratislavčaniek, Bratislavčanov ako je hrádza, Železná studnička, Koliba, Kamzík, nábrežie, Sad Janka Kráľa či Devín a pod. Jej hlavným posolstvom je: Na týchto miestach nás musí byť menej!" informoval nás hovorca magistrátu Peter Bubla.

"Prosíme Bratislavčanov, Bratislavčanky, aby zvážili vstup na tieto miesta, prípadne radšej zvolili iné menej frekventované lokality. Ak sa tu predsa len rozhodnú tráviť voľný čas, tak s rúškom a dodržiavaním bezpečného odstupu od ďalších návštevníkov. Okrem nových informačných tabúľ s jasnými pokynmi budú na tieto miesta dozerať hliadky mestskej polície, ktoré výrazne pre tento účel posilňujeme a sme pripravení v prípade potreby požiadať o súčinnosť štátnu políciu," dodal.

 Ďalšie opatrenie je zamerané na pomoc pre seniorov. Hlavné mesto už pred časom spustilo telefonickú infolinku pre seniorov, ktorá funguje od 8.00 do 17.00 hod. každý deň a poskytuje pomoc a poradenstvo pre túto skupinu Bratislavčanov. Na senior linku najnovšie pribudnú psychológovia v časoch medzi 13.00 a 17.00 hod. v pondelok až piatok. Seniorom budú pomáhať zvládať stres a nával informácií. Ak operátor na linke vyhodnotí u volajúceho takúto potrebu, prepojí ho na psychológa.

 Pre ďalšiu ohrozenú skupinu našich obyvateľov – ľudí bez domova – sme v spolupráci s armádou zabezpečili prvé tri „hygienické stanice“ v meste, konkrétne na Nám. hraničiarov v Petržalke, vo Vrakuni pri tzv. Pentagone a na Nám. SNP. Ide o cisterny s pitnou vodou napojené na žľaby. Opatrenie má pomôcť, aby ľudia bez domova mali zabezpečený prístup k pitnej vode a k základnej hygiene.

Ďalšie opatrenie prijíma aj Dopravný podnik Bratislava. Nové oznamy na vozidlách MHD a zastávkach budú vyzývať na dodržiavanie bezpečného odstupu cestujúcich vo vozidlách MHD, aby cestujúci obsadzovali iba sedadlá pri okne. O opatreniach budú informovať aj akustické hlásenia vo vozidlách. Dopravný podnik naďalej pokračuje v každodennej dezinfekcii vozidiel. Navyše každý vodič obdržal dezinfekciu na madlá a bol vydaný pokyn, aby aspoň raz počas služby vodič tieto madlá vyčistil dezinfekčným prostriedkom. Nad rámec tohto budú vytvorené špeciálne služby, ktoré zabezpečia dezinfekciu vozidiel v premávke na konečných zastávkach.

(ms)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.