Mesto pozastavilo práce na rekonštrukcii Dúbravsko - karloveskej radiály

19.3.2020
0

Zdroj: Marián Dekan

Páčil sa vám článok?

Bratislava dočasne pozastavila práce na rekonštrukcii Dúbravsko - karloveskej radiály. Konzorcium, ktoré ich realizuje, je totiž z Česka a jeho zamestnanci sa nemajú ako dostať na stavbu.

"Pozastavenie prác zatiaľ nemá dopad na harmonogram celkovej rekonštrukcie. Magistrát situáciu neustále priebežne vyhodnocuje a všetky nové informácie o aktuálnom stave bude komunikovať," informoval nás hovorca magistrátu Peter Bubla.

Počas uplynulého víkendu sa začali práce na električkovej trati pri tuneli pod hradom. Cieľom týchto prác bolo vymeniť výhybky pri tuneli, aby pri začatí tretej etapy plánovanej od mája tohto roka, bola zabezpečená premávka električiek cez tunel v smere na Nábrežie arm. gen. Ludvíka Svobodu.

Zdroj: Marián Dekan

"Doteraz sa na mieste  odstránili koľajnice, trolejové vedenie a odťažil sa koľajový zvršok. Vzhľadom na prijaté opatrenia v súvislosti s koronavírusom sme však museli tieto prípravné práce ako aj dokončovacie práce na už sprevádzkovanom úseku radiály dočasne pozastaviť. Jeden člen konzorcia pracujúceho na modernizácii trate je totiž z Českej republiky a v súčasnosti nie je možné, aby sa jeho zamestnanci dostali na stavbu. Rovnako aj niektorí dodávatelia materiálu sú z Českej republiky a majú problém s príchodom na územie Slovenska. V tejto situácii nie je možné zaručiť bezproblémové dodávky materiálu," vysvetlil Bubla. 

"Nedá sa aktuálne ani predpovedať, aké ďalšie opatrenia z úrovne vlády budú prijaté a aký to bude mať dopad na dostupnosť pracovníkov na stavbe. Pokračovanie v prípravných prácach na trati by v danej situácii mohlo znamenať vznik ešte vyšších škôd.  Práce sú zatiaľ pozastavené do budúcej stredy. Situáciu budeme priebežne vyhodnocovať a informovať o nej," dodal.

(ms)  

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.