Po kontrole v Infra Services padli trestné oznámenia

3.2.2020
0
Budova Infra Services

Zdroj: Matúš Husár

Páčil sa vám článok?

Po kontrole bratislavského mestského kontrolóra v spoločnosti Infra Services, ktorá je dcérskou firmou Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS), podali v piatok (31. 1.) generálny riaditeľ a predseda predstavenstva BVS Peter Olajoš a taktiež predseda predstavenstva Infra Services Henrich Haščák trestné oznámenia.

Súčasné vedenia BVS i Infra Services majú totiž podozrenie, že boli spáchané trestné činy porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a z machinácie pri verejnom obstarávaní. Nedávna kontrola v INS totiž preukázala podľa mestského kontrolóra nehospodárny odpredaj techniky, nevýhodný lízing či zneužívanie postavenia v neprospech BVS. Zameraná bola na dodržiavanie všeobecne záväzných právnych predpisov, interných predpisov, dodržiavanie hospodárnosti, efektívnosti, účelnosti pri hospodárení s finančnými prostriedkami v procese obstarávania a využívania služobných motorových vozidiel za roky 2015 až 2018. Vedenie spoločnosti Infra Services nemalo námietky k výsledkom z kontroly a predložilo zoznam prijatých opatrení. Správu o plnení prijatých opatrení má predložiť mestskému kontrolórovi do 31. marca.

Majoritným akcionárom Infra Services je BVS, súčasným minoritným akcionárom je spoločnosť Grafobal Group Development, za ktorou stojí podnikateľ Ivan Kmotrík. Väčšinovým akcionárom BVS je hlavné mesto.

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.