• Samospráva
  • 07.08.2019 10:51

Vo Vrakuni otvárajú nový zberný dvor

0 0
Zberný dvor vo Vrakuni
Zdroj: vrakuna.sk

Dnes (7.8.2019) mestská časť Bratislava-Vrakuňa otvára nový zberný dvor na Majerskej ulici, ktorý nahradí zberný dvor na Ráztočnej ulici. Na nový  zberný zber môžu občania nosiť všetky komodity odpadu, ktorý nosili na Ráztočnú.

Ako informovala Vrakuňa na svojej stránke, nový dvor sa nachádza na konci  ulice mimo zastavaného územia. Nosiť doň možno biologicky rozložiteľný odpad (rastlinný odpad, konáre), objemný odpad (nábytok), drevo, papier a lepenku, sklo, plasty i oleje.

Do 10. augusta môžu občania Vrakune odovzdávať na zbernom dvore na Ráztočnej  len biologicky rozložiteľný , tzv. zelený odpad. Po 10. auguste starý zberný dvor uzatvoria.

Ako nás však upozornil starosta Vrakune Martin Kuruc, nový zberný dvor slúži výhradne pre obyvateľov Vrakune, zriadila ho totiž mestská časť, nepatrí teda pod OLO.

OTVÁRACIE HODINY (zberný dvor na Majerskej):
Pondelok – Piatok: 10.00 – 12.30 hod., 13.00 – 18.00 hod.
Sobota: 8.00 – 13.00 hod.
Nedeľa : zatvorené

Pomerne veľký ohlas vyvolala fotografia, ktorá sa dnes objavila na facebookovej stránke Bývanie a prenájom. Je na nej zachytená jedna z izieb v štvorizbovom byte na Rajeckej ulici vo Vrakuni, za ktorú si prenajímatelia pýtajú 165 eur. Viacerým diskutujúcim sa zdá byť táto cena prehnaná v porovnaní so životným priestorom, ktorý budúcej podnájomníčke ponúka... A čo si myslíte vy?

(ms)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.