Dozrel čas sceliť pozemky

29.11.2006
0
Páčil sa vám článok?

Raču čaká riešenie takého citlivého problému, akým je komasácia, čiže sceľovanie pozemkov a definitívne stanovenie presných hraníc toho, komu čo patrí.

Ako potvrdil poslanec račianskeho miestneho zastupiteľstva Pavol Bielik, konečne dozrel čas urobiť to, čo nikto 40-50 rokov neriešil a riešiť nechcel - sceliť rozdrobenú pôdu.

Po schválení nového územného plánu už nestojí nič v ceste riešeniu tohto boľavého problému. Podľa slov P. Bielika snahou mestskej časti je, aby boli všetci majitelia pozemkov spokojní. Pri dobrej vôli všetkých Račanov to je možné vyriešiť v krátkom čase.

„Keď sa budeme chcieť dohodnúť, tak sa určite dohodneme,“ zdôraznil P. Bielik. V mnohých prípadoch sa o 1 m2 pôdy delí aj päť vlastníkov, čo doteraz značne brzdilo rozvoj mestskej časti. Po takomto pozemkovom vyrovnaní by už nemalo nič brániť oživeniu zašlej slávy Račišdorfu.

(lav)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.