• Samospráva
  • 22.03.2019 15:00

Vo Vrakuni vysadia do 50 stromov, v lesoparku pribudnú lúčne kvety

0 0
Zdroj: TASR - Ivan Kríž

V bratislavskej mestskej časti Vrakuňa vysadia v jarných mesiacoch do 50 nových stromov. Sadiť sa bude najmä v lesoparku, na pešej zóne a v okolí Bebravskej ulice. S prácami sa už začalo a o niekoľko dní v lesoparku vysadia aj lúčne kvetiny.

Starosta Vrakune Martin Kuruc uviedol, že každý rok na jar a na jeseň sa snažia v mestskej časti vysadiť nové stromy. "Vždy počas zimného obdobia sa totiž niektoré stromy vypílili, a to z dôvodu napadnutia škodcom, alebo boli prehnité či spráchnivené. Vždy sa snažíme za každý vyťatý strom dva nové vysadiť," priblížil. Tento rok v jarných mesiacoch vysadia vo Vrakuni do 50 nových stromov.

Budúci týždeň chce mestská časť začať aj s výsadbou lúčnych kvetín v lesoparku. Najprv však bude musieť na miestach výsadby upraviť pôdu a dosypať tam novú zeminu vhodnú pre lúčne kvety. "Máme vyhliadnuté tri lokality v lesoparku, do 1000 metrov štvorcových, kde vysadíme lúčne kvety," spresnil Kuruc. Ak sa tento nápad ujme a bude naň pozitívna odozva od obyvateľov, starosta pripúšťa, že budú zvažovať výsadbu lúčnych kvetoch aj na iných miestach vo Vrakuni.

(TASR)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.