Voľby 2014 | Zoznam kandidátov - mestská časť Rusovce
V novembrových komunálnych voľbách na starostu mestskej časti Bratislava - Rusovce kandidujú 4 kandidáti, o 9 mandátov v miestnom zastupiteľstve sa v 1 volebnom obvode uchádza 25 kandidátov. Voľby budú v sobotu 15. novembra 2014.
Kandidáti na starostu:
1. Dušan Antoš (55), starosta, Bratislava - Rusovce, Pohraničníkov 508/42 (nezávislý kandidát)
2. Viktor Glaser – Opitz (50), lodník, Bratislava – Rusovce, Gerulatská 37/10 (OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti; NOVA; Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska; Občianska konzervatívna strana)
3. Gabriel Karácsony, Ing. (68), manažér, Bratislava – Rusovce, Balkánska 720/118 (Priama demokracia)
4. Lucia Tuleková Henčelová, PhDr., Mgr. (34), vysokoškolská pedagogička, Bratislava – Rusovce, Pohraničníkov 938/60 (SIEŤ, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita)
Kandidáti na poslancov miestneho zastupiteľstva:
VOLEBNÝ OBVOD č. 1 - 7 mandátov
1. Ľubomír Fajta, Ing. (35), stavebný inžinier, Bratislava – Rusovce, Balkánska 262/87 (nezávislý kandidát)
2. Karol Farkašovský, PhD. (59), moderátor, Bratislava – Rusovce, Laténska 700/54 (SMER – SD, SNS, Strana moderného Slovenska, SDS, SZS, LEPŠIA ŠTVRŤ)
3. Peter Federič, Ing. (58), projektant, statik, Bratislava – Rusovce, Pohraničníkov 610/43 (SIEŤ, KDH, SaS)
4. Peter Filaga, Mgr. (26), hasič, Bratislava – Rusovce, Kovácsova 384/73 (SDKÚ-DS, MOST – HÍD)
5. Juraj Glazer-Opitz (35), logistik, Bratislava - Rusovce, Kovácsova 313/30 (SIEŤ, KDH, SaS)
6. Peter Golej (39), vodič, Bratislava - Rusovce, Kovácsova 466/111 (SDKÚ-DS, MOST – HÍD)
7. Peter Hausleitner, Ing. (25), ekonóm, Bratislava - Rusovce, Kovácsova 460/16 (nezávislý kandidát)
8. Miloš Horváth (46), logistik, Bratislava - Rusovce, Hájová 1112/32 (OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti; NOVA; Zmena zdola, DÚ, OKS)
9. Peter Horváth (34), stavebník, Bratislava - Rusovce, Pohraničníkov 815/35 (SDKÚ-DS, MOST-HÍD)
10. Jana Jamborová (57), občianska aktivistka, Bratislava - Rusovce, Kovácsova 471/17, (OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti; NOVA; Zmena zdola, DÚ, OKS)
11. Radovan Jenčík (36), referent obchodu a služieb, Bratislava - Rusovce, Maďarská 688/33 (SDKÚ-DS, MOST – HÍD)
12. Darina Jenčíková (53), referentka, Bratislava - Rusovce, Balkánska 257/97 (EDS)
13. Róbert Kalmár, Ing. (34), ekonóm, Bratislava - Rusovce, Lesnícka 449/8 (SIEŤ, KDH, SaS)
14. Gabriel Karácsony, Ing. (68), manažér, Bratislava - Rusovce, Balkánska 720/118 (PRIAMA DEMOKRACIA)
15. Jozef Karácsony (57), robotník, Bratislava – Rusovce, Pohraničníkov 505/36 (nezávislý kandidát)
16. Peter Kövesi, JUDr. (46), právnik, Bratislava – Rusovce, Septimiova 1149/7A (SMER – SD, SNS, Strana moderného Slovenska, SDS, SZS, LEPŠIA ŠTVRŤ)
17. Martin Kubánka, Ing. (56), elektrotechnik, Bratislava – Rusovce, Trajánova 934/4 (SDKÚ-DS, MOST – HÍD)
18. František Lošonský (37), predajca vozidiel, Bratislava – Rusovce, Pohraničníkov 938/60 (SDKÚ-DS, MOST – HÍD)
19. Vladimír Michniewicz, Ing. (50), ekonóm, Bratislava – Rusovce, Laténska 642/7 (SDKÚ-DS, MOST – HÍD)
20. Pavol Mikšík, Ing. (56), technik, chemický inžinier, Bratislava - Rusovce, Kovácsova 542/92 (OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti; NOVA; Zmena zdola, DÚ, OKS)
21. Pavel Mokráň, Ing. (46), IT špecialista, Bratislava - Rusovce, Pohraničníkov 488/2 (SIEŤ, KDH, SaS)
22. Vladimír Mokráň, Mgr. (42), programátor, Bratislava – Rusovce, Pohraničníkov 699/2A (SIEŤ, KDH, SaS)
23. Ján Rebro, Ing. PhD (46), manažér, Bratislava - Rusovce, Maďarská 628/18 (SIEŤ, KDH, SaS)
24. Lucia Tuleková Henčelová, PhDr. Mgr. (34), vysokoškolská pedagogička, Bratislava - Rusovce, Pohraničníkov 938/60 (SIEŤ, KDH, SaS)
25. Veronika Vandrášeková, Mgr. (28), novinárka, Bratislava - Rusovce, Hájová 183/39 (SDKÚ-DS, MOST – HÍD)