Starostu Rače obvinili z korupcie

2.10.2006
Páčil sa vám článok?

Starosta mestskej časti Rača, podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja a predseda Krajskej rady KDH v Bratislave Pavol Bielik je obvinený z trestného činu prijímania úplatku a inej nenáležitej výhody.

Podľa hovorcu ministra vnútra Borisa Ažaltoviča je spolu s P. Bielikom z nepriameho úplatkárstva obvinený aj podnikateľ Jaroslav S. Ten sa v januári stretol s predsedom predstavenstva obchodnej spoločnosti Invest In a žiadal od neho úplatok päť miliónov korún pre starostu P. Bielika.

Dôvodom na úplatok malo byť to, že starosta zabezpečí súhlas miestneho zastupiteľstva mestskej časti Rača a následne aj svoj súhlas na architektonické riešenie pri rekonštrukcii jednej budovy a stavbe štyroch obytných domov v časti Pri vinohradoch. Ako dodal Ažaltovič, Jaroslav S. potom sprostredkoval stretnutie medzi starostom a predsedom predstavenstva Invest In, ktoré sa odohralo 14. januára napoludnie. Starosta Rače na ňom mal podľa polície potvrdiť slová Jaroslava S. a žiadať päťpercentnú províziu z predpokladaného zisku Invest In, čo je neoprávnená výhoda smerujúca k jeho priamemu obohateniu. Ažaltovič dodal, že oboch obvinených vyšetrovatelia budú stíhať na slobode. „Hoci nedošlo k fyzickému odovzdaniu úplatku, bola naplnená skutková podstata trestného činu,“ vyhlásil Ažaltovič a dodal, že starostovi hrozí až päťročné väzenie, podnikateľovi o dva roky menej.

Prípadom starostu Rače sa budú zaoberať stranícke orgány KDH, ale oficiálne stanovisko vydajú až vtedy, keď budú mať k dispozícii viac informácií.

Starosta P. Bielik minulý štvrtok zvolal račianskych poslancov miestneho zastupiteľstva a obhajoval pred nimi svoju nevinu. Na neverejnom rokovaní poslanci vyjadrili starostovi dôveru. P. Bielik po zasadnutí račianskeho miestneho zastupiteľstva pred novinármi zopakoval, že žiadny úplatok nezobral, a vyjadril vieru, že jeho nevina sa ďalším vyšetrovaním prípadu čoskoro preukáže.

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.