Dvaja kandidáti na hlavného architekta

13.4.2011
0
Páčil sa vám článok?

Komisia pre výber hlavného architekta mesta do poslednej chvíle tajila favoritov. Mená, ktoré odporúča primátorovi, boli známe v utorok 5. apríla 2011 podvečer, no verejnosť sa ich dozvedela až nasledujúci deň.

Tajnosti okolo okamžitého zverejnenia mien, ako aj to, prečo bola komisia nespokojná so zverejnením mien kandidátov na post hlavného architekta jedným z jej členov, sú záhadou... Komisia napokon odporúča primátorovi dvoch kandidátov, prvou v poradí je Ingrid Konrádová, druhým Vladimír Hrdý.

Do súťaže sa prihlásilo 27 uchádzačov, väčšina, 25, boli muži. Komisia si napokon vypočula 25 kandidátov, do druhého kola postúpili štyria.

„Bratislavský primátor je pripravený rešpektovať odporúčania výberovej komisie a na aprílové mestské zastupiteľstvo predloží poslancom návrh na schválenie nového architekta mesta," uviedol hovorca primátora Ľubomír Andrassy. Ako dodal, hlavný mestský architekt má byť odborným garantom samosprávy pre oblasť urbanizmu a architektúry.

Má spolupracovať na tvorbe územnoplánovacích podkladov, vstupovať do prípravy územného plánu mesta. Jeho úlohou bude aj zabezpečiť vypracovania záväzných stanovísk magistrátu k investičnej činnosti.

(rob)

Páčil sa vám článok?