Samosprávny kraj si vezme úver šesť miliónov eur

23.9.2009
0
Páčil sa vám článok?

Úver šesť miliónov eur si vezme Bratislavský samosprávny kraj od Dexia banky Slovensko, a.s. Odsúhlasili to krajskí poslanci na dnešnom zastupiteľstve. Peniaze použije kraj výlučne na úhradu investičných akcií kapitálového charakteru, ktoré boli schválené na tento rok.

Kraj plánuje použiť peniaze napríklad na dokončenie rekonštrukcie Gymnázia na Gröslingovej v Bratislave. Lehota splatnosti úveru je 15 rokov, odklad splatnosti je možný o päť rokov.

Poslanci zároveň odsúhlasili navýšenie príjmov finančných operácií na rok 2009 o príjmy z úveru a zníženie nedaňových kapitálových príjmov na tento rok o príjmy z predaja majetku vo výške šesť miliónov eur. Financujúcu banku vybrala šesťčlenná komisia z viacerých ponúk bankových subjektov.

(sita)

Páčil sa vám článok?