Tento rok budú mať Bystričania dva jarmoky

3.1.2009
0
Páčil sa vám článok?

Mestská časť Záhorská Bystrica chce obnoviť tradíciu jarmočných trhov, ktoré sa tu kedysi každoročne konávali. Tento rok by to mali byť dva jarmoky - jarný a jesenný. V máji sa uskutoční prvý z nich a bude určený predovšetkým záhradkárom.

Na jarmoku sa budú ponúkať sadenice, semená, záhradkársky tovar, technika a ďalšie pomôcky pre záhradkárov. Jesenný jarmok, ktorý bude mestská časť organizovať na prelome septembra a októbra, sa bude niesť v znamení zabíjačkových špecialít. V trhovníckych stánkoch by nemali chýbať ani dopestované produkty zo záhradiek Bystričanov - zelenina a ovocie. Mestská časť bude aj tento rok organizovať folklórny festival S Bystričanma pri muzice, ktorý býva každoročným stretnutím Záhorákov.

Na september obec pripravuje v rámci osláv 120. výročia vzniku miestneho dobrovoľného hasičského zboru dvojdňové podujatie pre všetkých Bratislavčanov. Záhorská Bystrica chce spolu s ďalšími bratislavskými mestskými časťami pokračovať v cezhraničnej spolupráci s rakúskymi obcami v oblasti kultúry, ekonomiky, ale aj preklenutí colnej bariéry. Tomu by mal pomôcť aj plánovaný most do Rakúska v Devínskej Novej Vsi. Mestské časti združené v projekte cezhraničnej spolupráce by sa mali spoločne podieľať na jeho výstavbe.

(mer)

Páčil sa vám článok?