• Samospráva
  • 12.08.2008 11:08

V mestskom parlamente má prevahu koalícia

0 0

V decembrových komunálnych voľbách zvolili voliči sedemnástich mestských častí do Mestského zastupiteľstva hlavného mesta Bratislavy 80 poslancov.

S veľkou prevahou zvíťazili kandidáti koalície KDH, DU, DS, SDSS, SZS, SDK, SDĽ, ktorí získali 71 poslaneckých kresiel. Do lavíc mestského parlamentu zasadnú aj traja kandidáti koalície HZDS, SNS, traja za Nezávislé fórum, po jednom z BOS, SOP a jeden nezávislý kandidát.

STARÉ MESTO: Zvolení boli ako poslanci: Peter Čiernik, Andrej Ďurkovský, Katarína Magulová, Ján Odzgan, Andrej Petrek, Dušan Roman, Ľubomír Ščasný a Sven Šovčík (všetci za koalíciu KDH, DU, DS, SDSS, SZS, SDK, SDĽ)

PETRŽALKA: Anton Brath, Helena Doktorovová, Peter Hanulík, Viliam Jaseň, Jaroslav Kachlík, Mária Kiššová, Ján Krajniak, Peter Mach, Peter Mattaš, Pavol Minárik, Peter Stach, Tomáš Fabor, Ján Hanko, Ivan Haverlík, Ernest Húska, Ladislav Kianička, Vladimír Kovár, Ján Meleg, Michal Novomeský, Karol Pastor, Roman Vavrík (všetci za koalíciu KDH, DU, DS, SDSS, SZS, SDK, SDĽ)

RUŽINOV: Peter Discantiny, Boris Dobrotka, Peter Ďuračka, Ernest Hanulák, Dárius Jendrejský, Peter Kolesár, Pavol Kormúth, Pavol Kubovič, Lýdia Lackovičová, Michal Pilka, Ladislav Šutý, Jozef Závodský (všetci za koalíciu KDH, DU, DS, SDSS, SZS, SDK, SDĽ)

NOVÉ MESTO: Milan Beier, Miroslav Čutka, Jaroslav Jelšík, Karol Kolada, Miroslav Mihalík, Anna Nogová, Juraj Štern (všetci za koalíciu KDH, DU, DS, SDSS, SZS, SDK, SDĽ)

DÚBRAVKA: Jozef Barborík, Pavel Blažej, Marta Čarnogurská, Peter Čecho, Janka, Drobová, Jelena Hudcovská, Ján Porubský (všetci za koalíciu KDH, DU, DS, SDSS, SZS, SDK, SDĽ)

KARLOVA VES: Mária Demeterová, Peter Gandl, František Hirja, Gabriel Kosnáč, Branislav Záhradník (všetci za koalíciu KDH, DU, DS, SDSS, SZS, SDK, SDĽ)

RAČA: Milada Dobrotková, Rudolf Kováč, Ladislav Záhumenský (všetci za koalíciu KDH, DU, DS, SDSS, SZS, SDK, SDĽ), Ivan Strnisko (HZDS, SNS)

PODUNAJSKÉ BISKUPICE: František Dej (za koalíciu KDH, DU, DS, SDSS, SZS, SDK, SDĽ), Peter Adamec (HZDS, SNS), Viliam Nagy (NF)

VRAKUŇA: František Kováč, Ľudovít Tóth (obaja za koalíciu KDH, DU, DS, SDSS, SZS, SDK, SDĽ), Ľudmila Lacková (HZDS, SNS)

VAJNORY: Ján Regenda

DEVÍNSKA NOVÁ VES: Miroslav Enciger, Ján Žatko (obaja za koalíciu KDH, DU, DS, SDSS, SZS, SDK, SDĽ), Vladimír Mráz (NF)

DEVÍN: Šarlota Mráziková (NEKA)

ZÁHORSKÁ BYSTRICA: Anton Beleš (za koalíciu KDH, DU, DS, SDSS, SZS, SDK, SDĽ)

LAMAČ: Milan Cílek (za koalíciu KDH, DU, DS, SDSS, SZS, SDK, SDĽ)

ČUNOVO: Štefan Brosz (NF)

JAROVCE: Ján Novák (SOP)

RUSOVCE: Alexander Berkovič (BOS)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.