Väčšina starostov vo voľbách obstála

12.8.2008
0
Páčil sa vám článok?

Väčšina starostov bratislavských mestských častí, ktorí v decembrových komunálnych voľbách opäť kandidovali, sa môžu pochváliť, že dôveru svojich spoluobčanov nestratili.

Do richtárskeho kresla zasadli starostovia Petržalky, Nového Mesta, Starého Mesta, Karlovej Vsi, Vajnor, Vrakune, Rusoviec a ďalších. Vo viacerých bratislavských mestských častiach sa už nové samosprávy ujali funkcie, v iných ešte víťazi komunálnych volieb čakajú na chvíľu, keď budú môcť zložiť starostovský či poslanecký sľub.

Zostáva novým predstaviteľom mesta a mestských častí zaželať pri plnení ich predvolebných sľubov veľa vytrvalosti, lokálneho patriotizmu a oddanosti občanovi. Pretože občan im dal dôveru a poveril ich na štyri roky vedením a organizáciou života v ich mestskej časti.

Ani občan by nemal zabúdať, že pracovníci magistrátu a miestnych úradov mu nemajú čo rozkazovať, ale slúžiť a pomáhať. Veď to je zmyslom správy vecí verejných.

(pol)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.