Polícia upozorňuje na bezpečnosť počas leta, preventista radil návštevníkom bratislavskej ZOO
Zdroj: FB/Polícia SR - Bratislavský kraj
Bratislavská polícia sa počas letnej turistickej sezóny zamerala aj na prevenciu. Ako informovala na sociálnej sieti, návštevníci Bratislavskej zoologickej záhrady mohli počas leta stretnúť preventistu Martina z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.
Policajt návštevníkom poskytoval praktické rady týkajúce sa ochrany osobného majetku. Upozorňoval najmä na potrebu dávať si pozor na peňaženky, mobilné telefóny a ďalšie cennosti. Súčasťou preventívnych aktivít boli aj rady zamerané na bezpečnosť v cestnej premávke.
Polícia pritom nezabudla ani na najmenších návštevníkov. Deťom preventista rozdával takzvaný „Prázdninový diár“, v ktorom môžu nájsť užitočné rady, ako si letné prázdniny užiť naplno, no zároveň hravo, múdro a predovšetkým bezpečne.
Pre najmenšie deti boli pripravené aj reflexné medvedíky. Tie môžu poslúžiť ako praktický pomocník na batohu a zvýšiť viditeľnosť detí pri pohybe v blízkosti či na cestnej komunikácii. Bratislavská polícia tak aj počas letnej sezóny pripomína, že prevencia a bezpečné správanie majú svoje miesto nielen v uliciach mesta, ale aj počas voľnočasových aktivít a rodinných výletov.
(TASR)