Tragédia na Botanickej: Spolujazdkyňa v osobnom aute neprežila zrážku s električkou
Zdroj: FB Polícia SR - Bratislavský kraj
Tragická dopravná nehoda na Botanickej uliciVyhasol ľudský život. V bratislavskej Karlovej Vsi došlo v sobotu (6.9.) krátko po 22.00 h k tragickej dopravnej nehode. Informoval nás o tom policajný hovorca Lukáš Pecek.
"Podľa doposiaľ zistených informácií tam vodič vozidla značky Volkswagen Golf viedol vozidlo smerom z centra mesta, pričom pri prejazde križovatkou nerešpektoval dopravné značenie prikázaný smer jazdy priamo a vošiel na priechod cez električkovú trať, kde nedal prednosť prichádzajúcej električke, ktorej vošiel do jazdnej dráhy, následkom čoho došlo k nárazu električky do osobného motorového vozidla," vysvetlil Pecek.
Spolujazdkyňa sediaca na zadnom sedadle osobného auta utrpela pri nehode zranenia, ktorým na mieste podľahla.
"Prípadom sa aj naďalej zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave IV, kde už tamojší vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia," dodal hovorca.
(ms)