Chytili ho priamo pri čine: Tomáš vykrádal lodné kontajnery uložené na vlakových súpravách
Zdroj: FB Polícia SR - Bratislavský kraj
Zadržaný mužŽelezničným policajtom sa v Bratislave podarilo zadržať zlodeja, ktorý, napriek tomu, že mal na nohe monitorovací náramok, vykrádal lodné kontajnery. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.
"Dňa 28.07.2025 krátko pred 22:00 hod. bol obmedzený na osobnej slobode 36 – ročný Tomáš B., ktorého "zábavka“ v posledných dňoch bola prerezanie zabezpečovacieho systému na lodných kontajneroch, ktoré boli umiestnené na odstavených vlakových súpravách. Z nich následne kradol tam uložený tovar, ktorý sa mu práve hodil," uviedli policajti.
Poškodené lodné boli zaznamenali už od začiatku roka v rôznych intervaloch. K ich poškodeniu a vykrádaniu dochádzalo v rôznych časoch na trase Dunajská Streda – Žilina.
Tomáša prichytili priamo pri čine v Bratislave v úseku železničnej trate Odbočka Močiar – Odbočka Vinohrady. Pred policajtmi sa dal na útek, no zadržali ho.
"Poverený príslušník PZ vzniesol obvinenie vo veci trestného činu krádeže vlámaním v štádiu pokusu, za ktorý hrozí 36 – ročnému Tomášovi v prípade preukázania viny pred súdom trest odňatia slobody na dva roky. Menovaný je momentálne stíhaný väzobne," dodali policajti.
(ms)