Šialená naháňačka: Nadrogovaný motorkár sa snažil v uliciach ujsť policajtom rýchlosťou 160 km/h

29.8.2023
0

Zdroj: FB Polícia SR - Bratislavský kraj

Páčil sa vám článok?

Nadrogovaný a ešte na ukradnutej motorke. Bratislavským policajtom dal v uliciach zabrať šialený motorkár.

Policajti spozorovali včera (28.08.2023) v noci krátko pred 01.30 h na Kazanskej ulici dva motocykle idúce vedľa seba, pričom jeden z nich nemal namontované tabuľky s EČV. Policajti sa ho rozhodli zastaviť, no obaja vodiči prudko zrýchlili a hliadke začali unikať vo vysokej rýchlosti.

"Vodiči nerešpektovali žiadne dopravné značenia, ani opakované výzvy k zastaveniu a vo vysokej rýchlosti ohrozovali ostatných účastníkov cestnej premávky. Na ulici Mlynské Nivy sa rozdelili, pričom hliadka PZ prenasledovala vodiča motocykla, ktorý mal namontované EČV, nakoľko im bol bližšie. Prenasledovanie pokračovalo do mestskej časti Petržalka, následne po Panónskej ceste v smere do centra Bratislavy, pričom vodič motocykla v úseku mosta SNP prešiel do protismernej časti vozovky, kde priamo ohrozoval iných účastníkov cestnej premávky. Vysokou rýchlosťou unikal centrom Bratislavy, následne prešiel až do mestskej časti Ružinov, kde na Ružinovskej ulici zoskočil z motocykla a dal sa na útek v smere do parku Andreja Hlinku. Policajti muža však dobehli, obmedzili na osobnej slobode a eskortovali na policajné oddelenie," priblížil nám policajný hovorca Michal Szeiff. 

Na Ružinovskej išiel pritom motocykel rýchlosťou 160 km/h.

Následným zistili, že motocykel KTM 690 DUKE bol ukradnutý na území Rakúska, a EČV, ktoré bolo na ňom namontované, sa nezhoduje s daným motocyklom. Vodič motocykla bol zároveň podrobený lekárskemu vyšetreniu, ktoré preukázalo prítomnosť amfetamínu, metamfetamínu a MDMA v jeho organizme.

(ms)

Páčil sa vám článok?