Polícia obvinila ženu z Pezinka pre protiprávny výrub 113 stromov, hrozia jej tri roky za mrežami

21.5.2023
0

Zdroj: FB Polícia Slovenskej republiky

Páčil sa vám článok?

Polícia obvinila 42-ročnú B. Š. z Pezinka pre protiprávny výrub 113 stromov. Spoločenská hodnota stromov bola vyčíslená na sumu skoro 60.000 eur. Informovala o tom Zuzana Hrabovská z odboru komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru.

"Obvinená od marca do apríla minulého roka v katastrálnom území Pezinok na pozemku s výmerou 2051 štvorcových metrov vykonala bez príslušného súhlasu orgánu ochrany prírody výrub 113 kusov stromov druhu jelša lepkavá (Alnus glutinosa) v čase vegetačného a hniezdneho obdobia," priblížila Hrabovská. Žena čelí obvineniu z porušovania ochrany stromov a krov.

Za väčšie poškodenie, zničenie alebo výrub stromu či kra v rozpore so všeobecne záväznými právnymi predpismi na úseku lesného hospodárstva alebo všeobecne záväznými právnymi predpismi na ochranu prírody a krajiny hrozia až tri roky väzenia. Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin v značnom rozsahu.

Polícia upozorňuje, že výruby stromov a krov sú upravené právnymi predpismi a nie je možné ich vykonávať svojvoľne. V závislosti od rozsahu protiprávneho konania môže ísť o priestupok, správny delikt až trestný čin.

(TASR)

Páčil sa vám článok?