V Justičáku našli na posteli muža bez známok života. Ide zrejme o vraždu

21.3.2023
0
Zrekonštruované priestory Justičného paláca

Zdroj: TASR

Páčil sa vám článok?

Smutný nález. V Justičnom paláci našli dnes telo bez známok života. Ide o muža vo výkone väzby. Všetko nasvedčuje tomu, že išlo o vraždu.

"Kriminalisti krajskej kriminálnej polície dnes v skorých ranných hodinách vykonávali potrebné úkony spojené s nájdenou osobou mužského pohlavia na Chorvátskej ulici vo výkone väzby na posteli bez známok života," informovali policajti na sociálnej sieti.

Privolaný obhliadajúci lekár nariadil súdno – lekársku pitvu. 

Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) priblížil, že 53-ročný muž bol vo väzbe pre podozrenie zo spáchania trestných činov týrania blízkej osoby a zverenej osoby i drogovej trestnej činnosti.

"Bezprostredne po nahlásení tejto udalosti spoluobvineným na cele bola obvinenému poskytnutá personálom ústavu neodkladná prvá pomoc a zároveň bola privolaná rýchla zdravotná pomoc," povedala hovorkyňa ZVJS Monika Kacvinská.

Ako ďalej uviedla, tak ako v prípade každého úmrtia osoby vo výkone väzby alebo výkone trestu, sú okolnosti úmrtia predmetom vyšetrovania Policajného zboru. "Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je Zbor väzenskej a justičnej stráže oprávnený poskytovať bližšie informácie," doplnila.

 "Vyšetrovateľ bratislavskej krajskej kriminálky po vykonaní neodkladných a neopakovateľných úkonov na mieste činu začal trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu vraždy," uviedla však neskôr bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Šimková.
     

(ms, tasr)

Páčil sa vám článok?