Veľká akcia: NAKA v prípade vraždy Daniela Tupého zadržala osem osôb

21.3.2023
0

Zdroj: ms, archív

Páčil sa vám článok?

V prípade vraždy Daniela Tupého zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) v utorok osem osôb. Ide o akciu Karma. Prezídium Policajného zboru o tom informovalo na sociálnej sieti.

Zaisťovacie úkony policajti vykonávajú v Bratislavskom a Trnavskom kraji. "V súčasnosti zatiaľ nie je možné poskytnúť bližšie informácie," dodala polícia.

Vec je v úvodnom štádiu trestného konania, doplnil hovorca bratislavskej krajskej prokuratúry Juraj Chylo.

Zdroj: Archív

Daniel Tupý.

Podľa informácií portálu tvnoviny.sk v putách skončili muži, ktorých úplne na začiatku podozrievali. Má ísť o skupinu neonacistov.

Zdroj: ms

Jedného z mužov privážajú do budovy policajného prezídia na Račianskej. 

"​Policajti sú presvedčení, že majú dostatočne silné dôkazy, všetci podozriví boli podľa nich v čase zločinu na mieste činu. Od vraždy prešlo už takmer 18 rokov, mnohí z nich majú už vlastné rodiny. Medzi podozrivými má byť aj útočník, ktorý Danielovi Tupému zasadil smrtiace rany," uvádza tvnoviny.sk.

Zdroj: ms

​​Jedného z mužov privážajú do budovy policajného prezídia na Račianskej.

Študenta Daniela Tupého zavraždili 4. novembra 2005 vo večerných hodinách v bratislavskom parku na Tyršovom nábreží. Utrpel osem bodných rán. Na študentov zaútočila pri petržalskom brehu Dunaja skupina mužov vyzbrojených nožmi a boxermi. Podľa svedkov mal útok trvať asi minútu. Zranenia utrpeli šiesti ľudia.

Zločin vyvolal množstvo reakcií odsudzujúcich násilie a prejavy neonacizmu. Podľa niektorých médií polícia pracovala v tom čase aj s verziou, že vraždu mohli mať na svedomí muži z podsvetia. V kauze obžalovali päť osôb, Richardovi H. za vraždu hrozilo desať až 15 rokov. Okresný súd Bratislava I ich v júni 2009 oslobodil.

(ms, tasr)

Páčil sa vám článok?