Na Patrónke začal horieť autobus MHD, niektoré linky museli presmerovať

18.5.2022
0

Zdroj: FB Revizori Bratislava

Páčil sa vám článok?

Na bratislavskej Patrónke horí autobus mestskej hromadnej dopravy (MHD). Potvrdil to hovorca Dopravného podniku Bratislava (DPB) Martin Chlebovec. Vodičovi autobusu ani cestujúcim sa podľa jeho slov nič nestalo.

Ako ďalej uviedol, ide o kĺbové vozidlo linky 83. V tejto súvislosti sú všetky linky stojace na zastávke Patrónka presmerované, vrátane regionálnych spojov, cez ulicu Pri Suchom mlyne.

Skontaktoval sa s nami aj Martin, ktorý sedel priamo v autobuse. Ľudia podľa neho vystúpili pokojne, šofér v autobuse dokonca ešte chvíľu sedel. 

"Vznik požiaru je predmetom vyšetrovania," doplnil Chlebovec s tým, že prizvaný bude aj znalec Hasičského a záchranného zboru.

Zdroj: FB Revizori Bratislava

Autobus totálne zadymil ulicu. 

Bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff ozrejmil, že k udalosti došlo krátko po 18.00 h na križovatke v smere von z mesta. Podľa doterajších informácií mala byť príčinou požiaru technická porucha na autobuse.

Zdroj: FB Revizori Bratislava

Pohľad na požiar z diaľky. 

Zdroj: FB Polícia SR - Bratislavský kraj

Autobus po požiari. 

"Premávka bola usmerňovaná príslušníkmi Policajného zboru, podľa doterajších informácií by tento úsek mal byť prejazdný," dodal Szeiff.

 Neskôr naplno obnovili aj premávku MHD. "Nehoda je už odstránená. Autobus odťahujú do vozovne," uviedol Chlebovec. 

(TASR, ms)

Páčil sa vám článok?