Šialený prípad: Vodička s 3,2 promile alkoholu jazdila po diaľnici v protismere!

26.11.2021

Zdroj: FB Polícia SR - Bratislavský kraj

Páčil sa vám článok?

Prípad ktorý nemá obdobu! Tak nazvali bratislavskí dopravní policajti udalosť z dnešného dňa, keď krátko pred 08.00 h zastavili na diaľnici D4 zaznamenali vozidlo, ktoré išlo v protismernej časti vozovky. Po jeho zastavení zistili aj dôvod, ktorý bol príčinou tejto jazdy. V aute sedela 48-ročná žena s 3,27 promile alkoholu v krvi...

„Vozidlo policajti zastavili v blízkosti zjazdu na D2 v smere na Rajku. Vodičkou vozidla Volkswagen Passat bola 48-ročná žena, ktorá javila známky požitia alkoholu. Policajti ženu podrobili vykonaniu dychovej skúšky, ktorá skončila s pozitívnym výsledkom. Žene bola nameraná hodnota 1,57 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu, čo predstavuje 3,27 promile! Z medicínskeho hľadiska sa jedná o stav vážnej otravy alkoholom," informoval o prípade hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR v Bratislave Mgr. Michal Szeiff.

Žena, ktorá policajtom uviedla, že ide do práce, bola na mieste obmedzená na osobnej slobode a eskortovaná na príslušné policajné oddelenie. K zraneniu osôb alebo spôsobeniu škody v súvislosti s týmto prípadom nedošlo. Poverený príslušník PZ začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Zdroj: FB Polícia SR - Bratislavský kraj

​V aute sedela 48-ročná vodička v stave ťažkej opitosti hraničiacej až s otravou alkoholom... 

"Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave opakovane apeluje na vodičov motorových vozidiel, aby pred ani počas jazdy nepožívali alkohol ani iné návykové látky. Na Slovensku platí tzv. nulová tolerancia alkoholu v dychu vodiča. Zodpovedným prístupom a dôsledným dodržiavaním pravidiel cestnej premávky predídu neželaným a tragickým následkom na cestách," dodal Szeiff. 

(ts)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie