VIDEO: Autentické zábery z policajnej naháňačky - nákladné auto plné migrantov zastavila až streľba!

30.9.2021

Zdroj: koláž abn - FB Polícia Bratislavský kraj

Páčil sa vám článok?

Hliadkam bratislavských policajtov bolo krátko pred 11.00 h zo strany maďarských kolegov dané do pozornosti nákladné motorové vozidlo zn. Volkswagen, ktoré policajné hliadky prenasledovali z územia Maďarska. Na oficiálnom FB profile Polície SR - Bratislavský kraj sa objavilo aj autentické video z naháňačky, ktorej priebeh vyzeral mimoriadne dramaticky...

"Vodič tohto vozidla odmietol zastaviť, pričom na území Slovenska rovnako ignoroval výzvy policajtov na zastavenie. Viaceré hliadky PZ sa snažili toto vozidlo zastaviť, pričom vodič riskantnou jazdou po diaľnici D2 pokračoval v smere do Českej republiky. Z diaľnice vodič zišiel v smere do mestskej časti Lamač a pokračoval cez Záhorskú Bystricu," uviedli ďalej bratislavskí policajti na svojom Facebooku. 

Video z policajnej naháňačky:

"Policajti opakovane vyzývali vodiča na zastavenie, tieto výzvy ignoroval a v nebezpečnej jazde, ktorou ohrozoval nielen seba ale hlavne ostatných účastníkov cestnej premávky, pokračoval ďalej. Policajti mimo zastavaného územia v smere na automobilový závod Volkswagen použili služobnú zbraň a vystrelili niekoľko varovných výstrelov. Vodič s nákladným vozidlom následne zastavil a dal sa na útek v smere do poľa, kde bol hliadkami Policajného zboru obmedzený na osobnej slobode. Policajti následne v nákladnom priestore vozidla našli 28 migrantov. Tí budú odovzdaní cudzineckej polícii k vykonaniu ďalších potrebných úkonov. Vodič bol eskortovaný na príslušné policajné oddelenie. Počas prenasledovania vozidla a následného zadržania vodiča k zraneniu osôb nedošlo," dodali policajti.
(ars) 

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie