Krádež u Cibulkovej: Polícia pátra po totožnosti dvoch mužov zachytených bezpečnostnými kamerami...

20.9.2021

Zdroj: koláž abn - FB Polícia Bratislavský kraj

Páčil sa vám článok?

Policajti bratislavskej krajskej kriminálky vyšetrujú okolnosti nočnej krádeže, ku ktorej došlo počas uplynulého víkendu v byte známej bývalej slovenskej tenistky Dominiky Cibulkovej. Vyšetrovateľ PZ začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu krádeže, v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody.

"Podľa doterajších informácií doposiaľ neznámi páchatelia vo večerných hodinách v čase od 19.30 do 20.15 h v sobotu dňa 18.09.2021 vošli do priestorov obytného domu, kde na najvyššom poschodí otvorili okno na chodbe a vošli na šikmú strechu tohto domu. Odtiaľ sa dostali k oknu vedúceho do jedného z bytov, na ktorom rozrezali roletu, vypáčili okno a vošli do vnútorných priestorov bytu. Nakoľko v byte sa nachádzali psy, z bytu utiekli a k odcudzeniu vecí nedošlo," informoval o prípade Mgr. Michal Szeiff - hovorca Krajského riaditeľstva PZ SR v Bratislave. 

Bratislavská polícia na svojom Facebooku zverejnila aj video, ktoré je, žiaľ, na iných weboch nedostupné:

"Páchatelia sa presunuli na terasu vedľajšieho bytu, kde vypáčili dvere vedúce z terasy do bytu. Z jeho vnútorných priestorov následne odcudzili dva kusy cestovných kufrov, do ktorých páchatelia vložili odcudzené veci. Z bytu následne páchatelia odišli na doposiaľ neznáme miesto. Celková škoda, ktorá bola týmto konaním spôsobená presiahla škodu veľkého rozsahu. Za uvedené konanie hrozí páchateľom v zmysle zákona v prípade preukázania viny pred súdom trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov," upresnil policajný hovorca.

Zdroj: koláž abn - FB Polícia Bratislavský kraj

​"V tejto súvislosti sa obraciame aj na verejnosť so žiadosťou o spoluprácu. V prípade ak občania spozorovali vo večerných hodinách v sobotu dňa 18.09.2021 v blízkosti Dunajskej ulice v Bratislave sa pohybovať osoby s kuframi, striebornej farby, atypicky polepenými nálepkami resp. osoby na nižšie uvedených záberoch, aby kontaktovali políciu. Rovnako žiadame aj vodičov taxislužieb alebo majiteľov ubytovacích zariadení, ktorí disponujú informáciami k osobám resp. k uvedeným cestovným kufrom, aby rovnako kontaktovali políciu na bezplatnom čísle 158 prípadne tak urobili formou súkromnej správy na FB Polícia SR – Bratislavský kraj," dodal M.Szeiff.

(ars)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie