Bratislavčanka sa vybrala v noci autom cez les za Stupavou - policajti jej namerali 2,44 promile!

24.2.2021

Zdroj: FB Polícia SR - Bratislavský kraj

Páčil sa vám článok?

Obvineniu z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 29-ročná Marika z Bratislavy. Ženu zastavila policajná hliadka v utorok (23. 2.) v noci na lesnej ceste neďaleko Stupavy smerom na Marianku. Pri kontrole jej bolo nameraných 2,44 promile. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

"Predstavuje to stav ťažkej opitosti, v ktorom mohla ako vodič vozidla ohroziť život alebo zdravie ľudí alebo spôsobiť značnú škodu na majetku," konštatuje polícia. Žena skončila v cele policajného zaistenia. Vec sa rieši v tzv. superrýchlom konaní.

Krajské riaditeľstvo PZ SR v Bratislave v tejto súvislosti opätovne apeluje na všetkých vodičov a účastníkov cestnej premávky a zdôrazňuje, že alkohol za volant nepatrí. Upozorňuje, že na Slovensku platí tzv. nulová tolerancia výšky hladiny alkoholu v dychu, respektíve v krvi u vodičov. "Preto opäť apelujeme na vodičov, aby boli na cestách voči sebe ako aj ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností nepožili," odkazuje polícia.

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie